חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

פרופ' שי יזרעאלי מונה לתפקיד מנהל המערך ההמטולוגי - אונקולוגי במרכז שניידר

פרופ' שי יזרעאלי שימש בתפקידו האחרון כמנהל היחידה לגנומיקה יישומית וחקר לויקמיה וסרטן בילדים בבית החולים שיבא בתל השומר. פרופ' יזרעאלי מחליף בתפקידו את פרופ' יצחק יניב, אשר פרש לגמלאות.
פורסם: 18.03.18 | עודכן: 20.03.18

הנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית הודיעה על מינוי חדש בבית החולים: פרופ' שי יזרעאלי מונה לתפקיד מנהל המערך ההמטולוגי - אונקולוגי ומחליף בתפקיד את פרופ' יצחק יניב, אשר פרש לגמלאות.

פרופ' שי יזרעאלי, תושב מודיעין, שימש בתפקידו האחרון כמנהל היחידה לגנומיקה יישומית וחקר לויקמיה וסרטן בילדים בבית החולים שיבא בתל השומר. פרופ' יזרעאלי משמש כראש הקתדרה על שם דורה וג'יורגיו שפירו וראש מרכז דותן לחקר ממאירויות דם באוניברסיטת תל אביב. מחקריו המולקולריים והגנומיים פורצי הדרך, הובילו לגילוי של סוג חדש של לויקמיה בילדים. תגליות אלה תורגמו לאבחנה הרוטינית של ילדים עם לויקמיה בעולם וניסויים קליניים בתרופות מכוונות מטרה בארה"ב בילדים ומבוגרים עם סוג הסרטן שהתגלה על ידי קבוצתו של פרופ' יזרעאלי. הוא פרסם למעלה מ- 160 מאמרים בטובי העיתונות המדעית, זכה בפרסים בינלאומיים רבים והוא מרצה מבוקש במדינות רבות. פרופ' יזרעאלי חבר בצוות המנהל המצומצם המוביל את החברה האירופאית להמטולוגיה. "האני מאמין" של פרופ' יזרעאלי הוא שמחקר ופיתוח מעבדתיים וקליניים מתקדמים הכרחיים להגשמת החזון להבריא כל ילד עם סרטן או מחלת דם קשה.

המערך ההמטולוגי - אונקולוגי במרכז שניידר לרפואת ילדים מטפל בילדים החולים במחלות דם וסרטן מכל רחבי הארץ והוא הגדול מסוגו בישראל. המערך כולל בתוכו מחלקת אשפוז, טיפול יום, מרפאות חוץ, יחידות ייעודיות ומעבדות איבחון ומחקר, ועובדים במסגרתו צוותים רב תחומיים הנותנים מענה מקיף לילד המטופל ובני משפחתו. רופאי המערך שותפים בפרוטוקולים טיפוליים בינלאומיים ובכך מקדמים בצורה משמעותית את הטיפול בילדים חולי סרטן בישראל ומובילים את החדשנות והמחקר במחלות הסרטן הדם והסרטן בילדים. 

 

 

לדברי פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים: "הנהלת מרכז שניידר ואני מברכים על מינויו של פרופ' שי יזרעאלי לתפקיד מנהל המערך ההמטולוגי - אונקולוגי במרכז שניידר. פרופ' יזרעאלי נחשב לאחד מגדולי הרופאים החוקרים בעולם של סרטן הדם בילדים ואני גאה בהצטרפותו לבית החולים. אני בטוח כי יכולותיו ואישיותו יביאו להמשך הובלת המערך להצלחות רבות. בנוסף, הנהלת בית החולים מודה  לפרופ' יצחק יניב על פועלו הרב, המסירות לילדים המטופלים ובני משפחותיהם, והתרומה הרבה לבית החולים. אנו מאחלים לו בריאות והצלחה רבה עם הפרישה לגמלאות".      


 

עבור לתוכן העמוד