חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

משלחת ילדים ובני נוער שעברו השתלת כבד במרכז שניידר טסה לאלפים השוויצרים

המשלחת כללה 4 ילדים ובני נוער מושתלי כבד, שעברו את ניתוח ההשתלה במרכז שניידר. מזה מספר שנים יוצאת משלחת של ילדים מושתלים למחנה הסקי, מסורת המתאפשרת הודות לנדיבותה ותרומתה המתמשכת של חברת הוועד המנהל בעמותת "נאמני מרכז שניידר" הפועלת בבית החולים
פורסם: 28.01.18 | עודכן: 18.03.18

משלחת של ילדים ובני נוער שעברו השתלות כבד במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית טסה לאחרונה למחנה הסקי Nicholas green camp שבאלפים השוויצרים. המשלחת טסה בליווי סלאביק ילצקי בן ה-22, שבילדותו עבר השתלת כליה במרכז שניידר וחאלד, אבי אחד הילדים מושתלי הכבד שהשתתף בקייטנה ופראמדיק במקצועו. מזה מספר שנים שממרכז שניידר יוצאת משלחת של ילדים מושתלים למחנה הסקי, מסורת המתאפשרת הודות לנדיבותה ותרומתה המתמשכת של חברת הוועד המנהל בעמותת "נאמני מרכז שניידר" הפועלת בבית החולים.

 

המשלחת כללה 4 ילדים ובני נוער בגילאי 9-15, כולם מושתלי כבד, שעברו את ניתוח ההשתלה במרכז שניידר לרפואת ילדים. במחנה שהו עוד כ- 50 ילדים ובני נוער מושתלים ממדינות שונות, ביניהן: בריטניה, סין, יוון, מרוקו, ספרד ועוד.  

מחנה הסקי Nicholas green camp מקדיש אחת לשנה, שבוע אחד ייחודי למפגש ילדים ובני נוער מושתלים מכל העולם. לשבוע זה חשיבות רבה לילדים המושתלים: למרבית הילדים זו הפעם הראשונה בחייהם שהם מתנהלים באופן עצמאי וכן זוהי למעשה ההזדמנות הראשונה שמקבלים הילדים ובני הנוער המושתלים לשנות את השגרה הקבועה של בית ובית חולים. בנוסף, השהות והשינה המשותפת בחברת ילדים ובני נוער אחרים, מאפשרים לילדים למצוא שפה משותפת והבנה מלאה של אורח החיים לפני ואחרי ההשתלה, תוך גישור על פערי השפות והתרבויות.

מרכז שניידר לרפואת ילדים הינו בית החולים המבצע את מרביתם המוחלט של ניתוחי השתלות האיברים בילדים בישראל, ומבתי החולים הבודדים לילדים בעולם אשר ערוך לבצע מספר ניתוחי השתלות איברים במקביל. מאז הקמת מרכז שניידר, בוצעו בו למעלה מ- 500 השתלות לב, ריאה, כבד וכליות בתינוקות, ילדים ובני נוער, באחוזי הצלחה הדומים למרכזים הרפואיים הטובים בעולם.

לדברי סלאביק ילצקי: "המחנה מספק אווירה שונה מזו המוכרת לילדים המושתלים, הם לומדים על אורח חיים בריא, וחווים חוויה מדהימה עם התמודדות ללא הורים, כאשר הדגש הוא על עצמאות ומחויבות. שמחתי לראות את ההישגים שלהם ואת האחריות שהם מגלים אחד כלפי השני, את העזרה שהם מגישים למי שמתקשה".

עבור לתוכן העמוד