חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תרומת כליה הצילה את חייו של אלכס

ניתוח נדיר של השתלת כליה בתינוק בן שנה ועשרה חודשים בוצע במרכז שניידר. אלכס הוא מושתל הכליה הקטן ביותר בארץ מזה שני עשורים
פורסם: 18.12.17 | עודכן: 20.12.17


ניתוח נדיר של השתלת כליה לתינוק בן שנה ועשרה חודשים התקיים לאחרונה במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית. התינוק הקטן, אלכס, הוא מושתל הכליה הקטן ביותר בשני העשורים האחרונים. אלכס סבל מאי ספיקת כליות, טופל בדיאליזה במשך שנה ונזקק להשתלת הכליה לשיפור משמעותי באיכות חייו על מנת לחיות ללא תלות בטיפולי דיאליזה. בשל גילו הצעיר ומשקלו של אלכס, היה צורך בכליה שתתאים למבנה גופו ותקלט באופן המיטבי. לאחר חודשים רבים נמצאה לו תרומה מתאימה.

את ניתוח ההשתלה ביצעו צוות מערך ההשתלות במרכז שניידר לרפואת ילדים: ד"ר סיגל אייזנר, רופאה בכירה במערך ההשתלות, ד"ר מיכאל גורביץ, רופא בכיר במערך ההשתלות והרופאים המרדימים ד"ר הרן פישר, ד"ר אליה פלד, וד"ר קונסטנטין ניקרסוב. עם סיום הניתוח, הועבר אלכס לטיפול ביחידה לטיפול נמרץ במרכז שניידר, בראשות ד"ר אלחנן נחום ולאחר מכן לאשפוז במחלקת ילדים ג' בשניידר, בראשות פרופ' עירית קראוזה. את המעקב אחר הפעוט מבצעת ד"ר אורלי חסקין, רופאה בכירה במכון לנפרולוגיה בראשות פרופ' מרים דוידוביץ. את תיאום ההשתלה ביצעה מתאמת המושתלים האחות נעמי זנהדלר.

ד"ר סיגל אייזנר, רופאה בכירה במערך ההשתלות, מרכז שניידר לרפואת ילדים: "תרומת איברים מהמת מצילה את חייהם של מבוגרים וילדים הממתינים להשתלה כמו במקרה של אלכס, שבשל גודלו יכל לקבל רק כליה מהמת ולא מהחי. הקושי בהחלטה על תרומה ברגעים הכי קשים מובן, אך צריך להבין כי המשמעות היא הצלת חיי אדם". אימו של אלכס, טלי אלשיך, הוסיפה בהתרגשות: "בזכות נדיבות לבם האינסופית של ההורים, שבחרו בשעה הקשה ביותר שיש להורים, לעשות מצווה ולהיטיב עם נפש אחרת, עם בני אלכס, ובזכות ההחלטות האמיצות והטיפול המקצועי והמסור שאלכס קיבל מכל העוסקים במלאכה, והרשימה ארוכה במרכז שניידר לרפואת ילדים, חיינו השתנו והפכו רגילים. אנו אסירי תודה לעד".

מרכז שניידר לרפואת ילדים הינו בית החולים המבצע את מרביתם המוחלט של ניתוחי השתלות האיברים בילדים בישראל, ומבתי החולים הבודדים לילדים בעולם אשר ערוך לבצע מספר ניתוחי השתלות איברים במקביל. מאז הקמת מרכז שניידר, בוצעו בו למעלה מ- 500 השתלות לב, ריאה, כבד וכליות בתינוקות, ילדים ובני נוער, באחוזי הצלחה הדומים למרכזים הרפואיים הטובים בעולם.

 


מימין לשמאל: האחות נעמי זנהדלר, מתאמת המושתלים, ד"ר אורלי חסקין, רופאה בכירה במכון לנפרולוגיה, ד"ר סיגל אייזנר, רופאה בכירה במערך ההשתלות, פרופ' מרים דוידוביץ, מנהלת המכון לנפרולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים.

עבור לתוכן העמוד