חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חדש במרכז שניידר- מפות מאוירות של פרוטוקול הטיפול במחלת הלוקמיה

המפות עוצבו על ידי זהר שלו לאחר שבתה סיימה את הטיפול בלוקמיה ומטרתן לפשט ולהסביר לילד ומשפחתו את מסלול הטיפול בתהליך ההבראה
פורסם: 01.10.17 | עודכן: 10.12.17

במרכז שניידר החלו לאחרונה לחלק לילדים החולים במחלת הלוקמיה ומטופלים במערך ההמטולוגי-אונקולוגי בראשות פרופ' יצחק יניב, מפות מאוירות של פרוטוקול הטיפול במחלה. היוזמה להנגיש את המידע הרפואי הינה רעיון של זהר שלו, שבתה, הדס, חלתה והחלימה ממחלת הלוקמיה. הפרויקט קרם עור וגידים כתוצאה משיתוף פעולה בין זהר שהייתה אחראית על העיצוב הגרפי לד"ר גיל גלעד, רופא בכיר במערך ההמטולוגי-אונקולוגי במרכז שניידר לרפואת ילדים שנשבה ברעיון ונרתם אליו על מנת להוציא לאור מוצר התואם את רוח הפרוטוקול הטיפולי ואת צרכי הילדים המטופלים ומשפחותיהם. לפני מספר שנים, בהיותה בת 4, חלתה הדס, בתה של זהר שלו, בסרטן מסוג לוקמיה. היא אובחנה וטופלה במרכז שניידר לרפואת ילדים במשך כשנתיים עד להבראתה. לאחר החלמת בתה, התפנתה זהר, המתמחה בעיצוב מידע מקצועי, לעצב את פרוטוקול הטיפול במחלת הלוקמיה ולהנגישו הן בשפה והן בוויזואליות על מנת להתאימו עבור ילדים נוספים המתמודדים עם לוקמיה.

 

זהר שלו: "עיצבתי מפות מסלול מאוירות של המסע התרופתי, מתוך רצון להעניק אותן לילדים החולים ובני משפחותיהם, להקל עליהם ולו במעט בתקופה הקשה שהם עתידים לעבור. יצרתי בהשראת בתי, דמות שתלווה את הילד החולה לאורך מסלול הטיפול ותסביר לו אותו בשפתו. רציתי שמסע ההבראה יהיה מוחשי עבור המטופל כך שהוא יוכל להבין את מקומו ולהיות חלק ממנו". דר' גיל גלעד מוסיף: "זהר בחוכמתה, ניסיונה האישי והמקצועי וכישוריה הצליחה להניע מהלך משמעותי ולרתום אליו את הנהלת המחלקה והנהלת בית החולים. המפות המאוירות של הפרוטוקול, פרי עמלנו בשנה האחרונה זוכות לקבלת פנים חמה מצד המטופלים והוריהם. ההגשה הייחודית, הגרפיקה והטקסטים הנהירים שלצידה מאפשרים התמצאות בשלבים השונים של הטיפול ותורמים למודעות והכנה טובה יותר לקראת הבאות מבחינת ציפיות, הנחיות, לוחות זמנים, היערכות לוגיסטית, תופעות לוואי ועוד. הייתה לי זכות גדולה ללוות את זהר ולהיות שותף למהלך חשוב זה שייטיב את דרך הטיפול.

עבור לתוכן העמוד