חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

שיתוף פעולה מבורך למען חולי סוכרת מסוג 1

אוניברסיטת הרווארד, מרכז שניידר וחברת DreaMed Diabetes משתפים פעולה כדי לשפר את ניהול רמת האינסולין אצל חולי סוכרת מסוג 1
פורסם: 10.05.17 | עודכן: 22.05.17

DreaMed Diabetes, חברה המפתחת פתרונות לניהול וטיפול במחלת הסוכרת, מרכז שניידר לרפואת ילדים וחוקרים מבית הספר ג'ון פולסון להנדסאות ומדעים יישומים (SEAS) באוניברסיטת הרווארד, הודיעו היום שהם חתמו על הסכם שיתוף פעולה כדי לשפר את ניהול רמת האינסולין עבור אנשים עם סוכרת מסוג 1. חוקרים מ-DreaMed ישתפו פעולה עם דר' אייל דסאו, חוקר בכיר בהנדסה רפואית ופרנסיס ג' דויל ה-III, דיקן SEAS, ועם פרופ' משה פיליפ ודר' רויטל נימרי ממרכז שניידר לרפואת ילדים, כדי לשפר את אפשרויות הטיפול עבור אנשים עם סוכרת מסוג 1 שמקבלים מספר הזרקות אינסולין מדי יום ושמשתמשים במד סוכר ביתי.

ערן אטלס, מנכ"ל DreaMed, הסביר, "מסיבות שונות, אחוז גדול מהאנשים עם סוכרת מסוג 1 לא משתמשים במשאבת אינסולין ומד סוכר רציף, אלא מסתמכים על גלוקומטר ועל הזרקת אינסולין. כיום, אין נתונים על הרגלי הזרקת האינוסלין של אוכלוסייה זו. בעידן המכשירים "החכמים" והמקוונים, בו הזרקות האינסולין יירשמו בטלפונים הניידים של החולים והנתונים יאספו בפלטפורמות מבוססות ענן, אנחנו מנצלים את ההזדמנות לאסוף נתונים מדויקים על מרבית האנשים עם סוכרת מסוג 1 כדי לפתח מוצר שיאפשר להם לשלוט בצורה טובה יותר במחלה". 

דר' אייל דסאו, חוקר ראשי בבית הספר ג'ון פולסון להנדסאות ומדעים יישומים (SEAS) בהרווארד, ציין, "סך המחקרים שלנו על אלגוריתמים אוטומטיים לניהול אינסולין ולהערכת היעילות הקלינית של הטכנולוגיה החדשה הזו יאפשרו לנו לפתח מערכת חדשנית לניהול מינון האינסולין עבור חולים המטופלים במספר הזרקות אינסולין קצר טווח ביום (MDI) ולשפר את רמת הטיפול באנשים הרבים שלא משתמשים במשאבות אינסולין". ופרופ' פרנסיס ג' דויל ה-III, דיקן SEAS, הוסף, "שותפות זו מייצגת שנים רבות של ניסיון בפיתוח אלגוריתמים לבקרה אוטומטית של רמת הסוכר בדם, המכונים לעתים מערכות לבלב מלאכותי, בנוסף לולידציה קלינית נרחבת".


פרופ' משה פיליפ                   


פרופ' משה פיליפ, יו"ר ומדען ראשי של DreaMed Diabetes, ומנהל המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים, אמר, "חולים עם סוכרת מסוג 1 המטופלים במספר הזרקות אינסולין קצר טווח ביום (MDI) והמטפלים שלהם מסתמכים על מידע אישי שכולל נתונים מצטברים על רמות הסוכר והאינסולין בעבר, וכן על מידע מפורט על הכמות וזמן הארוחות ועל רמת הפעילות הגופנית של המטופלים. ניתוח נתונים זה אורך זמן ודורש רמת מיומנות גבוהה. בנוסף, העדויות מראות שמרבית חולי הסוכרת מסוג 1 לא מצליחים להגיע ליעדי בקרת רמת הסוכר המומלצים. משום כך, יש צורך לפתח כלים נוספים ואלגוריתמים שיעזרו הן לרופאים והן למטופלים לשפר את פרופיל הטיפול כדי לשפר את בקרת רמת הסוכר באוכלוסיית חולי הסוכרת מסוג 1".

אודות בקרת רמת הסוכר
סוכרת תלוית אינסולין היא בעיה עולמית הולכת וגדלה המשפיעה על יותר מ-90 מיליון אנשים ברחבי העולם. בקרת רמת הסוכר בדם היא הגורם העיקרי במניעת רוב הסיבוכים החמורים של סוכרת. למרות התקדמות בטיפול באינסולין ובמכשירים למדידת סוכר, רוב החולים לא מגיעים ליעדי רמת הסוכר שנקבעו והם חשופים לסיבוכים כרוניים ויקרים. חולים תלויי אינסולין מייצגים כ-50% מהאוכלוסייה העולמית של אנשים עם סוכרת, הגדלה בכ-6 אחוז מדי שנה.

אודות DreaMed Diabetes
דרימד דיאביטיס נוסדה ב-2014, והיא מפתחת פתרונות בריאות וכלים לתמיכה בקבלת החלטות על ידי שימוש באלגוריתמים לאופטימיזציה של טיפול באינסולין לרווחת חולים בסוכרת מסוג 1 ו-2. המוצר הראשון של החברה, GlucoSitterTM, פותח למערכות סגורות לטיפול באינסולין וזכויות הרישוי עבורו נרכשו על ידי מדטרוניק. המוצר החדש של החברה, AdvisorTM, הוא מערכת לאופטימיזציה של הטיפול באינסולין באופן מותאם אישית לחולה. למידע נוסף אנא בקרו באתר www.dreamed-diabetes.com.

אודות מרכז שניידר לרפואת ילדים
מרכז שניידר לרפואת ילדים הוא בית חולים יחיד מסוגו בישראל ובמזרח התיכון, אשר מציע תחת קורת גג אחת מגוון שירותים בכל ההתמחויות ברפואת ילדים. מאז ייסודו ב-1991, מרכז שניידר חולל מהפכה ברפואת ילדים בישראל והוא מוכר שאחד מבתי החולים לילדים המובילים בעולם. המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר הוא מרכז ארצי להפניות למומחים, והראשון ליישם גישה מקיפה, רב-תחומית לטיפול בחולי סוכרת בישראל. המכון מטפל בילדים ובבני נוער שסובלים מבעיות הורמונליות או בעיות גדילה ועוקב אחר 1,700 חולי סוכרת מסוג 1. המכון זכה להכרה בינלאומית עקב פיתוח גישות חדשות לטיפול בסוכרת  בילדים, והוא מנהל פרויקטים בטכנולוגיות הקשורות לסוכרת, כולל לבלב מלאכותי ומערכת תמיכה בקבלת החלטות שיחוללו בעתיד מהפיכה בטיפול בחולי סוכרת.  www.schneider.org.il/eng

אודות בית הספר ג'ון פולסון להנדסאות ומדעים יישומים (SEAS) בהרווארד
SEAS משמש כגוף מקשר ומאחד בין זרועות ההוראה והמחקר של הרווארד בתחומי ההנדסאות, המדעים היישומיים והטכנולוגיה. בעזרת שיתופי פעולה עם חוקרים מכל חלקי הרווארד ומאוניברסיטאות אחרות, ובעזרת שותפים עסקיים ומוסדיים, אנחנו מאפשרים לתגליות ולחדשנות להשפיע ישירות על שיפור חיי האדם ועל החברה. http://seas.harvard.edu.

עבור לתוכן העמוד