חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

סכנה! הכדורים שהתחפשו לסוכריות

פעוט בן שנתיים ועשרה חודשים אכל "סוכריות" – שהתבררו ככדורי משחק קטנים המתנפחים במגע עם נוזל
פורסם: 24.04.17 | עודכן: 25.04.17

 
פעוט בן שנתיים ועשרה חודשים מבני ברק, הובהל למחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר, לאחר שאמו הבחינה כי ה"סוכריות" שבלע בהנאה הן למעשה כדורי ג'ל קטנים (crystal balls), המתנפחים במגע עם מעט מים ויכולים להגיע תוך זמן קצר עד פי 10 מגודלם. לדברי האם הפעוט אכל כ-15 "סוכריות" עד שהיא החליטה לטעום אותן בעצמה וגילתה שמדובר בצעצוע ולא במאכל.

ד"ר עומר ניב, רופא בכיר במחלקה לרפואה דחופה שוחח עם מרכז ההרעלות הארצי במטרה לברר האם החומר שבלע הפעוט רעיל ומסכן חיים. לאחר שהובהר כי החומר אינו רעיל, עלתה הסכנה הממשית כי החומר עלול להתנפח וליצור חסימה במעי. הפעוט הועבר למכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בשניידר, בראשות פרופ' רענן שמיר, שם הורדם לצורך בדיקת גסטרוסקופיה (בדיקה של הקיבה עם סיב אופטי) בניסיון לאתר הכדורים. הפעולה בוצעה על ידי ד"ר ארי סילברמינץ רופא בכיר במכון לגסטרואנטרולגיה במרכז שניידר, הרופאה המרדימה ד"ר אוולין טרבקין ואחות מהמכון לגסטרואנטרולוגיה, תמרה גולקרוב.

בדיקת הגסטרוסקופיה העלתה כי הכדורים אינם נמצאים בקיבה וכבר ירדו למעיים והוחלט לשאיר את הפעוט להשגחה ולהמתין שהכדורים יצאו באופן טבעי מגופו. הוא הועבר להשגחה במחלקת ילדים ג' בראשותה של ד"ר עירית קראוזה ומנהלת הסיעוד רחלי גבע.
כעבור כמה ימים, יצאו כל הכדורים שנבלעו, נפוחים בעקבות המגע עם נוזלים. הפעוט חש בטוב ושוחרר לביתו.

לדברי ד"ר עירית קראוזה, מנהלת מחלקת ילדים ג': לשמחתינו הרבה, המקרה הסתיים בצורה הטובה ביותר, אך חשוב לחזור ולהדגיש בפני ההורים כי עליהם לגלות עירנות בכל הנוגע גם לחפצים הנראים כדברי מאכל. יש להרחיק חפצים קטנים מהישג ידם של תינוקות וילדים קטנים, משום שבליעתם עלולה לגרום לנזק משמעותי".

עבור לתוכן העמוד