חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מתנה לבר מצווה - לב

חגיגת בר מצווה מרגשת בטיפול נמרץ לב במרכז שניידר
הטלפון המיוחל ממרכז שניידר כי נמצאה תרומת לב לינון הגיע יומיים לפני בר המצווה
פורסם: 06.12.16 | עודכן: 08.12.16


בר מצווה ייחודית ומרגשת התקיימה לפני ימים אחדים במרכז שניידר לרפואת ילדים, מקבוצת הכללית, כאשר בני משפחה יחד עם הצוות הרפואי ורב הכללית חגגו ביחידה לטיפול נמרץ לב עם הנער ינון שהגיע לגיל מצוות.

ינון, בן ה-13 אשר סבל מאי ספיקת לב כתוצאה ממחלה של שריר הלב והמתין מספר חודשים לתרומת לב, עבר לפני מספר ימים ניתוח השתלת לב במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית, ניתוח שהציל את חייו. 
את הניתוח המורכב ביצעו: ד"ר ג'ורג' פרנקל, מנהל יחידת ניתוחי לב במרכז שניידר, ופרופ' דן ערבות, מנהל המערך לניתוחי לב וחזה בבית החולים בילינסון. את המעקב מבצעת ד"ר נילי צוקר ממכון הלב במרכז שניידר בראשות ד"ר עינת בירק.

ינון היה אמור לחגוג את בר המצווה יומיים לאחר ההשתלה והמשפחה ביקשה לערוך את השמחה ללא דיחוי. צוות היחידה לטיפול נמרץ לב בראשות ד"ר עובדי דגן ומנהלת הסיעוד רים עבד אל חי נרתם יחד עם הרב הראשי של  שירותי בריאות כללית – הרב מנחם לפקיבקר ורב מרכז שניידר לרפואת ילדים, הרב אשר לבי, לארגן את השמחה.
וכך בארוע מרגש במיוחד שלא השאיר עין אחת יבשה חגג ינון את בר המצוה שלו ביחידה לטיפול נמרץ לב כשהוא מוקף בבני משפחתו. יום לאחר מכן ולאור השיפור במצבו עבר ינון מהיחידה לטיפול נמרץ למחלקה והוא מתאושש לשביעות רצון רופאיו.

אמו של ינון סיפרה בהתרגשות כי היא לאורך תקופת ההמתנה להשתלה, היא התפללה כי את חגיגת בר המצווה יקיים בנה כשהוא עם לב חדש ובריא. הטלפון המיוחל ממרכז שניידר כי נמצאה תרומת לב לינון הגיע יומיים לפני בר המצווה. "טיפול נמרץ וכל הצוות המסור בשניידר היו איתנו ברגעים הקשים וברגעים השמחים, יש לנו עוד דרך לעבור אבל אנחנו שומרים על אופטימיות ומודים למשפחת התורם שהצילו את חיי בני".

מרכז שניידר לרפואת ילדים הינו בית החולים המבצע את מרביתם המוחלט של ניתוחי השתלות האיברים בילדים בישראל, ומבתי החולים הבודדים לילדים בעולם אשר ערוך לבצע מספר ניתוחי השתלות איברים במקביל. מאז הקמת מרכז שניידר לרפואת ילדים, בוצעו בו למעלה מ- 500 השתלות ביניהן: לב, ריאה, כבד וכליות בתינוקות, ילדים ובני נוער, באחוזי הצלחה הדומים למרכזים הרפואיים הטובים בעולם.כותבים עלינו:

מתנה לבר מצווה - לב

מתנה לבר מצווה - לב

06.12.16
הנער ינון בן ה- 13 הגיע למצוות ונולד מחדש. הוא התחיל להתכונן לבר מצווה ואז התברר: ינון זקוק בדחיפות להשתלת לב להצלת חייו. ברגע האחרון קיבל לב מילד שנפטר, ויממה בלבד לאחר הניתוח התקיים הטקס בטיפול נמרץ לב במרכז שניידר.
"ידיעות אחרונות"

 
 
עבור לתוכן העמוד