חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

יום הילד הבינלאומי 2016 צוין במרכז שניידר

יום הילד השנה התקיים בסימן "כולנו עם אצבע על הדופק", ומטרתו להעלות את המודעות לחשיבות הערנות במניעה ואיתור מצבי מצוקה ופגיעות בקרב ילדים
פורסם: 27.11.16 | עודכן: 29.11.16


יום הילד הבינלאומי 2016, צוין ביום חמישי, 24.11.2016 במרכז שניידר. כמדי שנה, האירוע צוין על ידי הוועדה להגנת הילד בבית החולים.

יום הילד השנה התקיים בסימן "כולנו עם אצבע על הדופק", ומטרתו להעלות את המודעות לחשיבות הערנות במניעה ואיתור מצבי מצוקה ופגיעות בקרב ילדים. לכבוד אירוע זה, הגיעה להרצות בבית החולים מנכ"לית המועצה לשלום הילד, עו"ד ורד וינדמן, שסקרה את פעילות המועצה לשלום הילד למען ילדים בסיכון, והתמקדה בסוגיות משפטיות ובהצעות לחקיקה בהקשר למתן הטיפול הרפואי לילדים בסיכון.

במסגרת הפעילות שנערכה בלובי בית החולים, נערכו צילומי מגנטים של הורים וילדים בסימן "אצבע על הדופק" והוצג מידע למניעת פגיעות בילדים בתחומים שונים וביצירת תקשורת והקשבה נכונה. בנוסף חולקו לילדים חוברות "חמודי למען שלום הילד", שהופקו על ידי הוועדה במרכז שניידר וכוללות פעילות חווייתית ומידע בנושא.

הוועדה להגנת הילד במרכז שניידר לרפואת ילדים מהווה גוף המלווה ומייעץ לצוותים לגבי ילדים המגיעים לטיפול בבית החולים אשר לגביהם מתעורר חשד כי עברו התעללות או הזנחה. כמו כן, תפקיד הוועדה להגביר את המודעות ולהדריך את צוותי בית החולים בנושא התעללות והזנחה של ילדים.

צוות הוועדה כולל את יו"ר הוועדה, ד"ר רמה שוורץ, רופאה בכירה במחלקה לרפואה דחופה (מיון) בשניידר, המרכזת אפרת הראל, עובדת סוציאלית במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת בשניידר, דגנית בן ניסן, פסיכולוגית ראשית של המכון להתפתחות הילד בשניידר, ועידית רונן, אחות הוועדה מהנהלת הסיעוד בשניידר.

 


 

עבור לתוכן העמוד