חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תוצאות חיוביות למחקר לשימוש בפורמולה גדילת ילדים שנמשך שנה

תוצאות המחקר מראות עלייה ברורה בגובה ובמשקל של ילדים שצרכו את הפורמולה, ללא עלייה במדד מסת הגוף (BMI), ומעידות על כך שהפורמולה תומכת בגדילה לינארית ללא השמנה. התוצאות פורסמו בכתב העת המדעי Journal of Pediatrics

פורסם: 07.11.16 | עודכן: 09.11.16


מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מדווח היום על תוצאות חיוביות של מחקר קליני שנמשך שנה עבור פורמולה שפותחה בבית החולים ומיועדת לתמיכה בגדילת ילדים. תוצאות המחקר מראות עלייה ברורה בגובה ובמשקל של ילדים שצרכו את הפורמולה, ללא עלייה במדד מסת הגוף (BMI), ומעידות על כך שהפורמולה תומכת בגדילה לינארית ללא השמנה. התוצאות פורסמו בכתב העת המדעי Journal of Pediatrics בספטמבר, 2016.

המחקר הנוכחי הוא המשך של מחקר בן 6 חודשים עליו דווח בעבר, שנוהל על ידי צוות מומחים ממרכז שניידר לרפואת ילדים, בראשות פרופ' משה פיליפ ופרופ' רענן שמיר. השלב הראשון היה מחקר כפול סמיות, בעל בקרת פלסבו, שכלל 200 ילדים בריאים בגילאי 3-9, בעלי גובה ומשקל בעשירון התחתון של עקומות הגדילה. המשך המחקר, בחודשים 6-12, עליו מדווח כעת, היה שלב נטול סמיות בו כל המשתתפים קיבלו את הפורמולה התזונתית, והוא כלל 150 מהילדים שהשתתפו בשלב הראשון, מתוכם 129 השלימו את השלב השני. המחקר כולו התמקד בילדים בעלי גובה ומשקל נמוכים אך תקינים, בעוד רוב המחקרים האחרים שנערכו עד כה בעולם התמקדו בילדים הסובלים מתת-תזונה בארצות מתפתחות. 

    


פרופ' משה פיליפ 


פרופ' רענן שמיר

תוצאות המחקר מראות שצרכנים "טובים" של הפורמולה (שצרכו מעל 50% מהמנה המומלצת) במהלך שני שלבי המחקר, שיפרו בצורה משמעותית את גובהם ומשקלם בלי עלייה ב-BMI. נמצא מתאם בין כמות הפורמולה שנצרכה לק"ג גוף לבין השיפור בגובה ובמשקל, ולא דווח על תופעות לוואי שליליות משמעותיות.

הפורמולה התזונתית היא תוצאה של מחקר רב שנים על הקשר בין תזונה לבין גדילה, ועל המנגנונים האחראים לצמיחה לגובה, תוך התחשבות בקשר המוכח היטב בין תזונה נאותה, גדילה ועלייה במשקל. הפורמולה דלה בשומן ועתירת חלבונים יחסית למוצרים אחרים הקיימים בשוק כיום.

הפורמולה משווקת על ידי חברת NG solutions שהעניקה רישיון לחברה בין לאומית (GlaxoSmithKline) לחלק מהעולם והיא נמכרת בישראל על ידי הדסה ביימל רוקחות וטבע בע"מ  תחת השם Pro Up.

כמו כן, ולאור הצלחת המחקר הקודם, בימים אלה נערך במרכז שניידר לרפואת ילדים מחקר חדש להאצת גדילה במתבגרים בריאים ונמוכים. המחקר מיועד לנערות מעל גיל 9 ולנערים מעל גיל 10, אשר גובהם ומשקלם נמצאים מתחת לאחוזון 10.

פרופ' משה פיליפ, מנהל המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים: "אנחנו מרוצים שהשלב השני של המחקר הקליני הראה המשך שיפור בגובה ובמשקל של ילדים נמוכים ורזים, ללא עלייה ב-BMI. זה מעיד על כך שהפורמולה התזונתית שלנו, תוצאה של מחקר מדעי נרחב, מעודדת גדילה בילדים. ילדים רזים ונמוכים נפוצים לא רק באוכלוסיות בעלות הכנסה נמוכה, אלא גם בארצות מפותחות ובמעמד הביניים. המוצרים שלנו יכולים לשפר את התזונה של ילדים ברחבי העולם, ולעזור לפתור את אחד הגורמים העיקריים המשפיעים על בריאות ילדים ועל יכולתם לשגשג. זהו פתרון ייחודי ובטוח לילדים בריאים רזים ונמוכים שאינם עומדים בקריטריונים לטיפול בהורמון גדילה או שאינם מעוניינים להשתמש בו."


 

עבור לתוכן העמוד