חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מומחי מרכז שניידר הצילו את חייו של תינוק בן 9 חודשים מטורקיה

התינוק טופל במשך מספר שבועות על ידי צוות היחידה לטיפול נמרץ במרכז שניידר, בראשות ד"ר אלחנן נחום, ועל ידי מומחים רבים מתחומים שונים במרכז שניידר אשר נלחמו על חייו. לפני מספר ימים שוחרר התינוק מהיחידה ושב חזרה לטורקיה
פורסם: 05.06.16 | עודכן: 15.06.16


מומחי מרכז שניידר הצילו את חייו של תינוק בן 9 חודשים מטורקיה, שהגיע לבית החולים בסכנת חיים ממשית כשהוא סובל ממום לבבי ומחלה זיהומית.

התינוק הקטן הגיע למרכז שניידר לאחר ניתוח לב שהצליח באופן חלקי במולדתו, כשהוא נותר עם אי ספיקת לב קשה. הוא אושפז ביחידה לטיפול נמרץ במצב קשה, הלם וסכנת חיים. תוך זמן קצר אובחן מום נדיר נוסף בדרכי הנשימה העליונות, שהוביל לזיהום קשה ומסכן חיים בצוואר ובחלל החזה. התינוק עבר סדרת ניתוחים על ידי מומחי אף אוזן גרון ממרכז שניידר עד שמצבו יוצב. לאחר מכן, הוא טופל באופן מורכב ובמישורים רבים של טיפול נמרץ הכוללים הנשמה, התמודדות עם זיהום אלים ועמיד. כאשר מצבו אפשר זאת, התינוק עבר בהצלחה ניתוח לב מורכב במהלכו הוחלף אחד ממסתמי הלב שלו במסתם מלאכותי.

מרכז שניידר הינו מרכז רפואי שלישוני יחיד מסוגו בישראל המספק תחת קורת גג אחת את כל שירותי הרפואה המודרנית המורכבים ביותר. בזכות עבודת הצוות הרב תחומי, שיתוף הפעולה ההדוק בין היחידות השונות בבית החולים, הצליחו רופאי שניידר להציל את התינוק.

לדברי ד"ר אלחנן נחום, מנהל היחידה לטיפול נמרץ במרכז שניידר לרפואת ילדים: "התרגשתי מאד ביום בו התינוק הקטן שוחרר מהמחלקה לביתו ולמולדתו. התינוק הגיע אלינו בסכנת חיים ממשית ועם סיפור רפואי מורכב, אני גאה ביכולות המקצועיות והאנושיות של צוות היחידה ושל מומחי מרכז שניידר הרבים שבזכותם חייו של התינוק ניצלו".  

מרכז שניידר לרפואת ילדים מטפל בילדים מרחבי הארץ והעולם ומגשים את חזון מייסדיו להוות גשר לשלום. במגילת היסוד של מרכז שניידר, שנחתה בשנת 1988 ונטמנה מתחת ליסודות הבניין כתוב: ״בית חולים זה מוקדש לזכותו הבסיסית של כל ילד לחיות חיים בריאים בעולם של שלום״.

עבור לתוכן העמוד