חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

ד"ר צבי בר-סבר, נבחר לכהן במועצת המנהלים של המועצה להדמיה בילדים של האיגוד האמריקאי לרפואה גרעינית

ד"ר בר-סבר הינו מנהל המכון לרפואה גרעינית במרכז שניידר וכן גם מכהן כיו"ר הוועדה לרפואה גרעינית בילדים באיגוד האירופאי
פורסם: 23.05.16 | עודכן: 24.05.16

ד"ר צבי בר-סבר, מנהל המכון לרפואה גרעינית במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית, נבחר לכהן במועצת המנהלים של המועצה להדמיה בילדים של האיגוד האמריקאי לרפואה גרעינית (SNMMI). מינוי זה מתווסף לתפקידו כיו"ר הוועדה לרפואה גרעינית בילדים באיגוד האירופאי לרפואה גרעינית (EANM). ארגונים אלו הם מובילי הדרך בתחום הרפואה הגרעינית והדימות המולקולרי ומונים עשרות אלפי חברים מרחבי העולם.

בדיקות ברפואה גרעינית (מיפויים) מוסרות מידע על תפקוד פיזיולוגי וביוכימי של רקמות ואיברים. מידע זה הוא בעל רגישות גבוהה לאבחון מוקדם של מחלות, בניטור ובהערכת תגובה לטיפולים. מידע אבחנתי זה חיוני מאד בתחומי רפואה רבים הכוללים בין השאר אונקולוגיה, קרדיולוגיה, אורתופדיה, אנדוקרינולוגיה ונוירולוגיה. רפואה גרעינית עוסקת גם בטיפולים באמצעות איזוטופים רדיואקטיבים בעיקר במחלות סרטניות. רפואה גרעינית בילדים התפתחה כתת תחום במקצוע מיפוי בילדים והיא קשה יותר מאשר במבוגרים מכיוון שיש להתאים את שיטת המיפוי באופן אישי לילד בהתאם לגודלו, מידת שיתוף הפעולה שלו והשאלה הרפואית העומדת על הפרק ולשם כך נדרשת מקצועיות גבוהה וייחודית של הצוות הרפואי והטכני. פענוח מיפויי הילדים דורש ידע במגוון מחלות הילדים והכרת השינויים בתמונות המיפוי הנובעים מתהליכי גדילה והתפתחות תקינים. המכון לרפואה גרעינית לילדים במרכז שניידר הינו היחיד מסוגו בארץ ומוביל את הרפואה הגרעינית הפדיאטרית בישראל ומקבל נבדקים מכל רחבי הארץ.

לדברי פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים: "אני מברך את ד"ר צבי בר-סבר על המינוי היוקרתי והמכובד. מינוי זה מציב אותנו בקדמת המדע והרפואה העולמית והוא מהווה גאווה למרכז שניידר. אני משוכנע כי מינוי זה יאפשר לקדם את התחום ברמה הגלובלית ולהצעיד אותנו קדימה".

עבור לתוכן העמוד