חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

המרפאה לסמכות הורית מזמינכם לכנס הארצי הרביעי בנושא "משיקום הסמכות ההורית לבניית סמכות חדשה"

הכנס יתקיים ב- 7 באפריל במרכז שניידר, ביוזמת המרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר, בראשות הפסיכולוג הקליני עידן עמיאל
פורסם: 16.03.16 | עודכן: 05.04.16

המרפאה לסמכות הורית פועלת במסגרת המחלקה לרפואה פסיכולוגית בשניידר, בראשות ד"ר סילבנה פניג, ובמסגרתה מוצע להורים יעוץ קצר מועד ואינטנסיבי בנושא התמודדות עם בעיות התנהגות של ילדם. הכנס יתקיים ב-7 באפריל, החל מהשעה 8:30 בבוקר באודיטוריום בנין המחקר ע"ש פלסנשטיין במרכז שניידר.

הכנס מיועד לאנשי מקצוע העוסקים בטיפול וחינוך ילדים, בכללם - פסיכולוגים, מורים ומנהלי בתי ספר, עובדים סוציאליים, יועצות חינוכיות וצוותי פנימיות טיפוליות לנוער ומוסדות אשפוז לילדים ונוער. הכנס יתמקד בשלושה נושאים: טכניקות טיפול והתמודדות מול תופעות של הימנעות והסתגרות ילדים ובני נוער בכללן סירוב הליכה לבית הספר ושימוש יתר במחשב, טיפול והתמודדות עם אלימות בבתי ספר והנחיית צוותים טיפולים בפנימיות ומוסדות אשפוז באירופה בהתמודדות מול תופעות אלימות.

תופעות אלימות בבתי ספר הפכו בעשורים האחרונים נפוצות יותר. בכנס יוצגו דרכי התמודדות משותפות המאפשרות להורים ומורים לפעול יחד באופן המקטין משמעותית את אלימות התלמידים ויוצר אווירה בטוחה בבית הספר. כמו כן, הנתונים הקליניים מצביעים על מגמה בה תלמידים רבים יותר כיום נמנעים מלהגיע לבית הספר, תופעה שבעבר נבעה  ממצוקה כלכלית או תופעות עבריינות, הפכה לנפוצה יותר בקרב ילדים נורמטיבים, גם בגילאים נמוכים. בכנס ידובר על תופעה זו והדרכים להתמודד איתה.

צוות המרפאה לסמכות הורית בשניידר מנחה צוותים טיפוליים בפנימיות ומוסדות אשפוז באירופה בהתמודדות מול תופעות אלימות ובעיות התנהגות של ילדים ונוער. בכנס יוצג מודל ההכשרה לאנשי טיפול באירופה, הכולל סדנת אימון המתקיימת במוסד האירופאי ובהמשך הדרכה מקצועית באמצעות סקייפ. מודל הטיפול שפותח במרפאה וכולל טכניקות של התנגדות לא אלימה (Non-Violent Resistence) זוכה לתהודה רחבה באירופה ומוביל שינוי באופן ההתמודדות של מטפלים שם מול בעיות אלימות והתנהגות.


עלות ההשתתפות בכנס היא 140 ₪. ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש: בטלפון: 03-9253186 (בימים א'-ה' בין השעות 9:00-10:30), נייד: 054-6609983 או באמצעות דוא"ל: [email protected] או [email protected]
קישור להזמנת הכנס עם פירוט תוכנית היום

עבור לתוכן העמוד