חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תערוכת הצילומים Heartbeat - פעימת לב מוצגת בדנמרק

תערוכת הצילומים של זיו קורן, לציון 20 שנה להיווסדו של מרכז שניידר מוצגת במטה האירופאי של ארגון הבריאות העולמי (WHO) בקופנהגן
פורסם: 06.12.15 | עודכן: 06.12.15

 

Heartbeat  - פעימת לב, תערוכת הצילומים של הצלם הדוקומנטרי ועטור הפרסים, זיו קורן, לציון 20 שנה להיווסדו של מרכז שניידר לרפואת ילדים, מוצגת בימים אלה במטה האירופאי של ארגון הבריאות העולמי (WHO) בקופנהגן, דנמרק. המטה האירופאי נמצא בבניין UN City המאגד 10 סוכנויות או"ם שונות.

התערוכה מוצגת לאור הצלחת הצגתה במסגרת העצרת הכללית של ארגון הבריאות העולמי (WHO) באו"ם, בג'נבה, שוויץ, בשנת 2014. הצגת התערוכה הייחודית במטה האירופי של ארגון הבריאות העולמי (WHO) בקופנהגן, מתקיימת ביוזמת ובמימון משרד החוץ הישראלי.

בשנת 2012, שנת ה-20 להקמת מרכז שניידר לרפואת ילדים, התנדב זיו קורן לתעד לאורך מספר חודשים את שגרת היום-יום ואת הרגעים המיוחדים במרכז שניידר. זיו קורן ליווה ביחד עם מצלמתו את הדרמות הרפואיות הגדולות ואת הרגעים האנושיים הקטנים, את דקות המתח והעומס הרגשי, את תקוות וחששות ההורים ואת הקשר שנרקם בין המשפחות לרופאים והאחיות. התוצאה היתה תערוכת צילומים מרגשת של הילדים, משפחותיהם והצוותים המטפלים וספר צילומים המלווה את התערוכה.

לדברי ברוך בינה, שגריר ישראל בדנמרק: "בחרנו להציג את התערוכה הרגישה הזו במטה האירופאי של ארגון הבריאות העולמי  כדי להדגיש  את המסירות הרפואית ללא גבולות של בית החולים היחיד במזה"ת המטפל בכל הפונים אליו, יהודים וערבים, כי בשביל מרכז שניידר ובשבילנו בכלל, ילדים הם ילדים הם ילדים". 

זיו קורן עובד כצלם עיתונות למעלה מ-25 שנים. כצלם חדשות ודוקומנטרי, מתעד קורן נושאים הומניטאריים בארץ ובעולם כמו מצב העוני בישראל, הקונפליקט הישראלי – פלסטינאי, אסון הצונאמי בדרום מזרח אסיה, אסון רעידת האדמה בהאיטי ועוד. צילומיו עטורי הפרסים של זיו קורן נכללו במגוןן תערוכות יחיד וקבוצתיות ברחבי העולם ופורסמו במגוון עיתונים בינלאומיים.

 


 

עבור לתוכן העמוד