חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

יום הילד הבינלאומי 2015 צוין במרכז שניידר

יום הילד השנה התקיים בסימן "תקשורת, שיתוף והקשבה", ומטרתו להעלות את המודעות לחשיבות התקשורת וההקשבה לילדים, על מנת לעודד שיתוף מצידם במצבי מצוקה ופגיעות
פורסם: 23.11.15 | עודכן: 23.11.15

יום הילד הבינלאומי 2015, צוין השבוע במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית. כמדי שנה, האירוע צוין על ידי הועדה להגנת הילד בבית החולים.

יום הילד השנה התקיים בסימן "תקשורת, שיתוף והקשבה", ומטרתו להעלות את המודעות לחשיבות התקשורת וההקשבה לילדים, על מנת לעודד שיתוף מצידם במצבי מצוקה ופגיעות. לכבוד אירוע זה, הגיעה להרצות בבית החולים, פרופ' רחל לב-ויזל, ראש מרכז המחקר על שם אמילי סגול,  באוניברסיטת חיפה, והציגה ממצאי סקר ראשון מסוגו בנושא חשיבות התקשורת עם הילדים. ממצאי הסקר מצביעים על כך שהיקף תופעת התעללות בבני נוער, רחבה בהרבה מהידוע מתוך דווחים הנעשים לרשויות. לפיכך פניה ישירה לילדים, היא הדרך הטובה והיעילה ביותר לאתר התעללות. על בסיס ממצאי הסקר, ביקשה הועדה להגנת הילד של מרכז שניידר, להעלות את המודעות לחשיבות איתור מצבי מצוקה בקרב ילדים.

במסגרת הפעילות שנערכה בלובי בית החולים, נערכו צילומי מגנטים של הורים וילדים בסימן חשיבות השיתוף וההקשבה. להורים ניתנו כללית להקשבה נכונה ולילדים חולקו חוברות "חמודי למען שלום הילד", הכוללות הסבר כיצד להימנע ממצבי סיכון וכיצד כדאי לשתף את המבוגרים.

הועדה להגנת הילד במרכז שניידר לרפואת ילדים מהווה גוף המלווה ומייעץ לצוותים לגבי ילדים המגיעים לטיפול בבית החולים אשר לגביהם מתעורר חשד כי עברו התעללות או הזנחה. כמו כן, תפקיד הועדה להגביר את המודעות ולהדריך את צוותי בית החולים בנושא התעללות והזנחה של ילדים.

צוות הועדה כולל את יו"ר הועדה, ד"ר רמה שוורץ, רופאה בכירה במחלקה לרפואה דחופה (מיון) בשניידר, המרכזת אפרת הראל, עובדת סוציאלית במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת בשניידר, דגנית בן ניסן, פסיכולוגית ראשית של המכון להתפתחות הילד בשניידר, ועידית רונן, מהנהלת הסיעוד בשניידר.

 

עבור לתוכן העמוד