חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

ילד בן חמש בלע קליע של אקדח והובהל למרכז שניידר

הילד מצא את הקליע בעת טיול עם בני משפחתו לפני כשנה, השבוע שיחק איתו ובלע אותו בטעות. לאחר שדיווח להוריו שבלע את הקליע – הובהל למחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר
פורסם: 12.08.15 | עודכן: 12.08.15

מומחי מרכז שניידר כבר חשבו שראו הכל, אך השבוע נדהמו למצוא קליע של אקדח בקיבתו ילד בן חמש. הילד מצא את הקליע בעת טיול עם בני משפחתו לפני כשנה, השבוע שיחק איתו ובלע אותו בטעות. לאחר שדיווח להוריו שבלע את הקליע – הובהל למחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר, וטופל על ידי ד"ר ערן משיח, רופא בכיר במחלקה לרפואה דחופה בשניידר. בצילום הבטן זוהה הקליע בקיבתו של הילד.

מומחי המחלקה לרפואה דחופה (מיון) ערכו התייעצויות רבות עם צוות המכון לגסטרואנטרולוגיה במרכז שניידר, עם מומחים לטוקסיקולוגיה ואפילו עם חבלן משטרה. ככלל, גופים זרים נשלפים בפעולה אנדוסקופית בחדר ניתוח, אך במקרה הזה היה חשש גדול כי מגע המתכות יוביל לתגובה כימית בגופו של הילד. לפיכך הוחלט להמתין שהקליע יצא באופן טבעי מגופו של הילד. כעבור מספר ימים, יצא הקליע מגופו של הילד.

לדברי ד"ר ערן משיח, רופא בכיר במחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר לרפואת ילדים: "אנו במרכז שניידר מנוסים בשליפת גופים זרים, אך אף אנחנו הופתענו כי מדובר במקרה נדיר מאד, בו גוף זר מסוכן נמצא בגופו של ילד קטן. לשמחתינו הרבה, המקרה הסתיים בצורה הטובה ביותר, אך חשוב לחזור ולהדגיש בפני ההורים כי הרחקת חפצים קטנים מהישג ידם של תינוקות וילדים קטנים היא חיונית, משום שבליעתם עלולה לגרום לנזק משמעותי".

 


 

עבור לתוכן העמוד