חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

פרופ' שמיר - נשיא האיגוד האירופי לגסטרואנטרולוגיה

פרופ' רענן שמיר, מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד במרכז שניידר, הוא הרופא הישראלי הראשון שיעמוד בראש האיגוד האירופי. פרופ' שמיר משמש גם כיו"ר ועדת התזונה של איגוד רופאי הילדים
פורסם: 01.06.15 | עודכן: 06.05.18

פרופ' רענן שמיר, מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד במרכז שניידר, הוא נשיא האיגוד האירופי לגסטרואנטרולוגיה ESPGHAN (European Society for Paediatric Gastroenterology Hepatology and Nutrition).

האיגוד האירופי לגסטרואנטרולוגיה קובע מדיניות התזונה באירופה, ובד בבד הפך בשנים האחרונות לבעל השפעה רבה על המדיניות המותוות באסיה, אפריקה, אוסטרליה ודרום אמריקה. נוסף לקביעת המדיניות המשפיעה על כלל האוכלוסיה, קובע האיגוד את תכנית ההתמחות במקצועות הגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בילדים באירופה, ואחראי על תכניות החינוך וקביעת הדגשים למימון מחקרים אירופאים בתחום.

פרופ' שמיר הוא הרופא הישראלי הראשון שעומד בראש האיגוד האירופאי לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בילדים.

פרופ' רענן שמיר          

בחודש יוני 2014, שימש פרופ' שמיר כנשיא הכנס השנתי של האיגוד האירופי לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בילדים. הכנס השנתי של האיגוד, אשר נערך בישראל, נחשב לכנס המוביל בעולם בנושאי תזונת תינוקות וכן בקביעת המדיניות במחלות דרכי העיכול ומחלות כבד. הכנס השנתי של האיגוד האירופאי לגסטרואנטרולוגיה, בו השתתפו כ-2,500 רופאים מכ-100 מדינות, הוא בעל חשיבות רבה לרופאים המומחים בגסטרואנטרולוגיה מרחבי העולם, בזכות שיתוף הידע המאפשר את קידום הטיפול בילדים עם מחלות בדרכי העיכול ומחלות כבד.

פרופ' רענן שמיר משמש בתפקיד מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד במרכז שניידר לרפואת ילדים החל משנת 2007. לפני כן ניהל את לגסטרואנטרולוגיה ותזונת ילדים בבית החולים רמב"ם בחיפה, וקודם לכן התמחה במכון לגסטרואנטרולוגיה בשניידר.

"אני מברך את פרופ' שמיר על המינוי היוקרתי והמכובד", אמר פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר. "מינוי זה מהווה גאווה גדולה למרכז שניידר ומציב אותנו בקדמת המדע והרפואה העולמית".עבור לתוכן העמוד