חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חדש: פורמולה לילדים נמוכי קומה

מומחי מרכז שניידר: פורמולה ייחודית שניתנה לילדים בריאים, נמוכים ורזים במשך ששה חודשים, שיפרה באופן משמעותי את קומתם ומשקלם. הפורמולה אינה מיועדת לילדים שקומתם הנמוכה נובעת מחוסר בהורמון גדילה. להזמנות ייעוץ והדרכה, חברת הדסה חייגו: 04-8583366

פורסם: 10.05.15 | עודכן: 18.09.17

פורמולה ייחודית שניתנה לילדים בריאים, נמוכים ורזים במשך שישה חודשים, שיפרה באופן משמעותי את קומתם ומשקלם. כך מדווחים מומחים ממרכז שניידר לרפואת ילדים, אשר עומדים מאחורי פיתוחה של הפורמולה החדשה.

לדברי החוקרים, על אף שהילדים נטלו את הפורמולה במשך חודשים רבים, הם שמרו על BMI תקין (היחס בין משקל לגובה) ולא לקו בהשמנת יתר. החוקרים הדגישו כי הפורמולה הייחודית אינה מיועדת לילדים שקומתם הנמוכה נובעת מחוסר בהורמון גדילה.

בראש צוות המחקר עמדו רופאים בכירים במרכז שניידר לרפואת ילדים: פרופ' משה פיליפ, מנהל המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת, ופרופ' רענן שמיר, מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד, יחד עם פרופ' ליאורה לזר, וד"ר יעל לבנטל, רופאות בכירות במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת בשניידר וד"ר מיכל יעקובוביץ'־גוון, דיאטנית וחוקרת במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת בשניידר. תוצאות המחקר פורסמו בחודש דצמבר, 2014, בכתב העת הרפואי הבינלאומי The Journal of Pediatrics.
 
במסגרת המחקר נבדקה השפעת הפורמולה החדשה - המכילה חלבון, שומנים, פחמימות, ויטמינים ומינרלים - על קומתם של ילדים. במחקר השתתפו כ־200 ילדים נמוכים ורזים (גובה מתחת לאחוזון 10 ויחס משקל לגובה נמוך), לפני תחילת התבגרותם. המשתתפים חולקו באופן אקראי לשתי קבוצות: קבוצת המחקר קיבלה במשך שישה חודשים את הפורמולה הייחודית שפותחה במרכז שניידר, בעוד שקבוצת הביקורת קיבלה פלצבו (תכשיר דמה שאינו מכיל חומרים פעילים), וזאת לאורך תקופת זמן דומה.

לדברי הרופאים, תוצאות המחקר מצביעות על כך כי לפורמולה הייחודית יש פוטנציאל לשיפור גדילתם של ילדים רזים בעלי קומה נמוכה. בימים אלה החל שיווק הפורמולה הייחודית לקהל הרחב. 

בתוך כך, ולאור הצלחת המחקר הראשון, נפתח בימים אלה במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר מחקר חדש להאצת גדילה במתבגרים בריאים ונמוכים. המחקר יתבצע באופן דומה למחקר הראשון (חלוקה לקבוצת מחקר וקבוצת ביקורת) והוא מיועד לנערות מעל גיל 10 ונערים מעל גיל 11, אשר גובהם ומשקלם נמצאים מתחת לאחוזון 10. בני הנוער יטופלו בפורמולה ייעודית ומותאמת למינם. מטרת המחקר היא להוכיח שהפורמולה הניתנת למתבגרים יאיץ את גדילתם לעומת מתבגרים שאינם מקבלים אותה. המחקר מאושר על ידי ועדת הלסינקי של מרכז שניידר לרפואת ילדים.

הערכת גדילה נעשית על ידי מדידת גובה, משקל והיקף ראש. מעקב תקופתי מאפשר לדעת את מיקומו של הנער באחוזוני הגדילה ביחס לבני גילו, את קצב הגדילה ואת דפוס הגדילה. הגובה הסופי של הנער תלוי בפוטנציאל הגנטי, אך גם במשתנים נוספים כגון: גיל הופעת תהליך ההתבגרות, מהירות ההתבגרות, המצב התזונתי והבריאותי, פעילות פיזית ועוד.

לרישום למחקר ולקבלת פרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם נעמה גליקמן, מתאמת המחקרים, בטלפונים: 03-9253833 או 03-9253778 או באמצעות דוא"ל: [email protected]

הפורמולה החדשה מיוצרת ומשווקת בלעדית על ידי חברת הדסה ביימל - רוקחות וטבע בע"מ. טלפון להזמנות: 04-8583366

 

עבור לתוכן העמוד