חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מחנה לילדים נפגעי כוויות בהדרכת מומחי מרכז שניידר

מחנה ייעודי לילדים ובני נוער נפגעי כוויות, התקיים בכפר הנוער כפר גלים, בהנחיית והדרכת צוותי ריפוי בעיסוק ופיזיותרפיה. המחנה התקיים זו השנה השביעית ברציפות.
פורסם: 19.04.15 | עודכן: 04.05.15מחנה ייעודי לילדים ובני נוער נפגעי כוויות, התקיים בכפר הנוער כפר גלים, בהנחיית והדרכת צוותי ריפוי בעיסוק ופיזיותרפיה ממרכז שניידר לרפואת ילדים. המחנה התקיים זו השנה השביעית ברציפות, ביוזמת יוליאנה אשל, מנהלת השירות לריפוי בעיסוק במרכז שניידר, ונילי ארבל, מהשירות לפיזיותרפיה במרכז שניידר, יחד עם אנשי מקצוע רבים בישראל, המתמחים בתחום הטיפול בכוויות.

באמצעות הפעילויות השונות במחנה, ועל ידי מפגש עם ילדים נוספים נפגעי כוויות, למדו הילדים דרכים חדשות להתמודד עם הפצעים ועם הצלקות שלהם, לראות את עצמם באור חדש, לבנות את דימויים העצמי, לעודד התמודדות דרך שיתוף וחשיפה בסביבה בטוחה ותומכת ולרכוש ביטחון עצמי אשר מקל על השתלבותם בחברה. במחנה השתתפו 45 ילדים וילדות בני 7 - 18 מכל רחבי הארץ, מכל המגזרים והדתות, אשר עברו פציעות קשות של כוויות.

במהלך המחנה התקיימו פעילויות שונות הכוללות גם תכנית מוזיקלית יחודית בעבור ילדים הסובלים מכוויות חמורות. 23 חונכים מתנדבים קיבלו את פניהם, ליוו אותם והיוו עבורם אוזן קשבת במהלך המחנה.  

"הפרויקט הייחודי מאפשר לכל ילד נפגע כוויות להמשיך את תהליך ריפוי הצלקות הנפשיות ולהתהלך בגאווה כשווה בין שווים בחברה", אמרה יוליאנה אשל.

"בכל שנה אנו מחפשות דרכים ייחודיות להנחיל לילדים, בצד רגעי כיף יקרים מפז, גם פעילויות עם ערכים לאהבת האדם, אהבת הארץ והאדמה", הוסיפה נילי ארבל. "אנו יודעות כי בזכות פעילות המחנה, בזכות המרקם האנושי המגוון של המחנה, והרקע המשותף לכל הילדים, נוצרת אינטראקציה מיוחדת שבסופה הופכים הילדים לשגרירים של שיתוף, סבלנות וסובלנות".


 

עבור לתוכן העמוד