חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

משחקים מסוכנים: בן 13 קפץ בטרמפולינה ונפגע בעמוד השדרה

הנער הגיע למרכז שניידר "במצב של כמעט שיתוק". בבדיקה התברר שנגרמה לו פריצת דיסק נדירה ביותר. הוא נותח במשך שבע שעות וככל הנראה לא יסבול בעתיד ממגבלות.
פורסם: 20.04.15 | עודכן: 04.05.15


 

רועי זמיר, בן 13, קפץ עם חבריו לפני כעשרה ימים על טרמפולינה שבחצר ביתו, בהתנחלות ברוכין שבשומרון. תוך כדי הקפיצה הוא ככל הנראה ביצע תנועה כלשהי בגופו שגרמה לו לפריצת דיסק נדירה.

תחילה הוא רק צלע מעט על רגלו והוריו חשבו שהוא מתח שריר. אולם למחרת, כאשר הצליעה החמירה והוא אף איבד תחושה ברגל שמאל, הם פנו למרפאה ביישוב וקיבלו הפנייה לחדר המיון במרכז שניידר.

בבדיקות שנערו לו בבית החולים, התברר שרועי סובל מפריצת דיסק נדירה במרכז גבו. "זהו החלק הכי פחות שכיח לפריצת דיסק, מכיוון שרוב התנועה של גוף האדם היא או בצוואר או במותן", אמר ד"ר נסים אוחנה, מנהל יחידת עמוד שדרה בבילינסון ורופא בכיר ביחידה האורתופדית במרכז שניידר. לדבריו, פריצת דיסק גבי היא אירוע נדיר גם במבוגרים, ורק אחוז אחד מכלל המקרים של פריצות הדיסק הוא של דיסק גבי.

"מעולם לא נתקלתי בפריצת דיסק כזאת אצל ילד", הוסיף ד"ר אוחנה. "מבדיקה שעשיתי בספרות המקצועית, מצאתי רק מקרה דומה אחד בכל העולם". ד"ר אוחנה וד"ר אמיר אמיתי ניתחו את רועי במשך קרוב לשבע שעות. במהלך הניתוח הם פתחו לרועי את בית החזה, והסירו לו צלע כדי לאפשר גישה למקום הפגוע. לאחר מכן הוא אושפז ביחידה לטיפול נמרץ וכעבור יומיים עבר למחלקה הכירורגית. בשבוע הבא הוא צפוי לעבור לשיקום.
 
לדברי הרופאים במרכז שניידר, רועי לא צפוי לסבול ממגבלות בהמשך חייו. "הוא הגיע אלינו במצב של כמעט שיתוק, והיום הוא כבר מזיז את הרגליים והולך. זה שינוי דרמטי ולא נראה שתהיה לו בעיה בעתיד", סיכם ד"ר אוחנה.

עבור לתוכן העמוד