חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חופשת סקי לילדים שעברו השתלת איברים בשניידר

חמישה ילדים ובני נוער שעברו השתלת איברים במרכז שניידר טסו למחנה סקי בינלאומי לילדים מושתלים ממדינות שונות. בית החולים מוציא את המשלחת כבר כמה שנים הודות לתרומתה של עמותת נאמני מרכז שניידר
פורסם: 05.04.15 | עודכן: 12.04.15ילדים ובני נוער שעברו השתלות איברים במרכז שניידר, טס  למחנה הסקי TACKERS שבאלפים השוויצרים. המשלחת טסה בליווי שתי אחיות - נעמי זנהנדלר, מתאמת השתלות הכליה בשניידר, וגילי קורן, אחות במכון לנפרולוגיה.

יציאתה של המשלחת למחנה סקי היא חלק ממסורת שהתהוותה ונשמרת במרכז שניידר כבר כמה שנים, הודות לנדיבותה ותרומתה המתמשכת של עמותת נאמני מרכז שניידר, הפועלת בבית החולים.

במשלחת השתתפו חמישה ילדים ובני נוער בגילאי 12 עד 18, ביניהם שלושה מושתלי כליה ושני ילדים מושתלי כבד, שעברו את ניתוחי ההשתלות במרכז שניידר לרפואת ילדים. במחנה שהו עוד כ־50 ילדים ובני נוער מושתלים ממדינות שונות ובהן: ארה"ב, גרמניה, שבדיה ובולגריה.  

מחנה הסקי TACKERS מקדיש אחת לשנה שבוע אחד ייחודי למפגש ילדים ובני נוער מושתלים מכל העולם. לשבוע זה חשיבות רבה לילדים המושתלים: למרבית הילדים זו הפעם הראשונה בחייהם שהם מתנהלים באופן עצמאי וזוהי גם הזדמנות נדירה בעבורם לשנות את השגרה הקבועה של בית ובית חולים. נוסף לכך, השהות והשינה המשותפת בחברת ילדים ובני נוער אחרים, מאפשרים לילדים למצוא שפה משותפת והבנה מלאה של אורח החיים לפני ואחרי ההשתלה, תוך גישור על פערי השפות והתרבויות.

"המחנה מספק אווירה שונה מזו המוכרת לילדים המושתלים, הם לומדים על אורח חיים בריא, לוקחים אחריות על התרופות שלהם וחווים חוויה מדהימה עם התמודדות ללא הורים, כאשר הדגש הוא על עצמאות ומחויבות", אומרה נעמי זנהנדלר, מתאמת השתלות הכליה בשניידר. "בכל פעם מחדש אני מוקסמת לראות את ההישגים שלהם ואת האחריות שהם מגלים אחד כלפי השני, את העזרה שהם מגישים למי שמתקשה. מדהים לראות איך ילדים מושתלים, ללא הורים לצדם ובסביבה אחרת ומרובת אתגרים, מתגלים כאילו נולדו עם מגלשי סקי".

מרכז שניידר מבצע את מרביתם המוחלט של הניתוחים להשתלות האיברים בילדים בישראל, ומבתי החולים הבודדים לילדים בעולם אשר ערוך לבצע מספר ניתוחי השתלות איברים בו בזמן. מאז הקמת מרכז שניידר, בוצעו בו יותר מ־500 השתלות לב, ריאה, כבד וכליות בתינוקות, ילדים ובני נוער, באחוזי הצלחה הדומים למרכזים הרפואיים הטובים בעולם.

עבור לתוכן העמוד