תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תעביר את זה הלאה: פרויקט חדר המתנות

מתנדבת בעמותת ילדים שלנו פרסמה הודעה ובה ביקשה תרומות לחדר המתנות לילדים המטופלים במרכז שניידר. ההודעה זכתה לתפוצת ענק ברשתות החברתיות ובוואטסאפ - ואלפים מכל רחבי הארץ התקשרו אליה בטלפון והביעו נכונות לתרום
פורסם: 18.01.15 | עודכן: 03.01.17

 

עמותת ילדים שלנו הפועלת במרכז שניידר לרפואת ילדים, פנתה לציבור בבקשה לתרום מתנות לילדים המאושפזים בבית החולים, וקיבלה אלפי פניות מכל רחבי הארץ.

מירב הולנדר, מתנדבת בעמותה, הפיצה השבוע הודעת טקסט בין חבריה, באמצעות וואטסאפ והרשתות החברתיות, וביקשה תרומות מתנות לחדר המתנות, המשרת את הילדים המאושפזים בבית החולים. בתוך שעות ספורות קיבלה מאות הודעות טקסט ושיחות טלפון מאנשים פרטיים, ארגונים ציבוריים וחברות שונות מרחבי הארץ שביקשו לתרום מתנות, צעצועים ומשחקים לילדי מרכז שניידר.

 

חדר המתנות - פרויקט "מתנה לכל ילד"
במסגרת פעילות העמותה לטובת שיפור רווחתם ובריאותם של הילדים שלנו, העמותה הקימה את פרויקט "חדר המתנות", פרויקט ייחודי שמשרת את כלל ילדי בית החולים (גיל 18-0), שמטרתו להנעים את זמנם של הילדים במהלך תקופת האשפוז ולרומם את מצב רוחם ולהפחית של רמת החרדה. מידי בוקר, מתנדבי עמותת "ילדים שלנו" יוצאים מחדר המתנות לכל המאושפזים החדשים בבית החולים (בין 40 ל- 50) ומחלקים להם מתנת עידוד קטנה. זו הדרך שלנו לחזק ולחמם את ליבם. המתנה תמיד מתקבלת בשמחה ומעלה חיוך רחב. בנוסף, ילדים מגיעים אלינו לחדר, כשחוגגים יום הולדת, או מאורע משמח אחר, לפני ואחרי בדיקות קשות ולא נעימות. המחשבה שהם יכולים לבחור כל מתנה שרוצים, מרוממת באופן מיידי את מצב רוחם.

חדר המתנות מתמלא בהמון מתנות ובהמון חיוכים של ילדים שזוכים לקבל את המתנות שלכם! חדר המתנות פועל 365 ימים בשנה וזקוק באופן שוטף למתנות ו/או תרומות כספיות.

בנוסף ליוזמה זו, ילדים המאושפזים החוגגים את יום הולדתם בעת האשפוז, מקבלים מתנת יום הולדת. ציון האירוע, גם אם במסגרת אשפוז, משמח את הילד ובני המשפחה לצדו.  בשל ההקפדה על סטריליות כל המתנות חדשות ווהן גם לא עטופות בנייר אריזה, כדי  שהילדים יוכלו לראות ולבחור אותן.

"אני מודה לכל עם ישראל על ההיענות המדהימה והמרשימה למען פרויקט חשוב זה. כאמא לילד שאושפז במרכז שניידר במשך שבועות ארוכים, אני יודעת כמה משמעותי לילד ולבני משפחתו לקבל תשומת לב כזו. הפניות הרבות מחממות את הלב", אמרה מירב הולנדר, המתנדבת בעמותה.

עמותת ילדים שלנו היא זרוע גיוס המשאבים וארגון הידידים של מרכז שניידר. העמותה נוסדה בשנת 1993 ע"י הלן שניידר ז"ל ואיריס לנגר, כדי  לתמוך בפעילות החשובה של מרכז שניידר. מאז הקמתה,  תרמה העמותה מיליוני דולרים לבית החולים, יזמה פרויקטים, יצרה קשרים בינ"ל והיוותה גורם חשוב בהרחבתו ושמירתו של מרכז שניידר כגורם מוביל בתחום של רפואת ילדים בעולם.

לפרטים נוספים אודות תרומת מתנות ניתן ליצור קשר עם אירית, רכזת הפרויקטים, בטלפון: 03-9217880 שלוחה 209 או במייל: Irit@ourchildren.org.il
מצ"ב לינק למידע נוסף: http://www.ourchildren.org.il/?CategoryID=184


 


ד"ר אפרת ברון-הרלב, סגנית מנהל מרכז שניידר, יחד עם מהליה סואץ, המתנדבת בעמותת "ילדים שלנו",
מעניקות מתנה לילדה המאושפזת בבית החולים

עבור לתוכן העמוד