חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

נולד במשקל 500 גרם והתגייס החודש לצה"ל

סגירת מעגל במחלקת הפגים במרכז שניידר: יום לפני גיוסו לצה"ל, ביקר אלון כהן במחלקת הפגים בשניידר, שם טופל במשך שלושה חודשים לאחר שנולד כפג בשבוע 24
פורסם: 30.11.14 | עודכן: 07.12.14

ביקור מרגש במיוחד נרשם לאחרונה במרכז שניידר: הנער אלון כהן, תושב אשדוד, הגיע עם הוריו אילן ואילנית כהן, לבקר במחלקת הפגים במרכז שניידר לרפואת ילדים, שם טופל במשך שלושה חודשים לאחר שנולד כפג בשבוע 24 במשקל 500 גרם. אלון הגיע לביקור במחלקה יום לפני גיוסו לצה"ל ונפגש עם מנהלת המחלקה, פרופ' לאה סירוטה ועם אנשי הצוות.

אלון כהן עסק בפעילויות חברתיות רבות עד גיוסו לצה"ל: מתנדב באופן פעיל במד"א, מבקר באופן קבוע ניצולי שואה ופעיל בארגון האוהדים הרשמי של מכבי תל אביב בכדורסל. "אני מודה מקרב לבי לפרופ' לאה סירוטה על שנלחמה על חיי וליוותה את הוריי בחודשים הראשונים לחיי", אמר אלון. "אני מלא בהערכה לפועלה, מחזק את ידיה ואת ידי כל אנשי הצוות, על המאמצים הרבים, ההשקעה והנתינה המיוחדת".

מחלקת הפגים במרכז שניידר היא מרכז מוביל לרפואת פגים וילודים מכל קצוות הארץ. צוות המחלקה מטפל בכ־1,000 פגים וילודים מדי שנה. במחלקה מאושפזים פגים וילודים עם בעיות רפואיות מגוונות כגון: מומים מולדים רב מערכתיים, מומי לב מולדים, מומים במערכת העצבים המרכזית, מומים בדרכי העיכול, מומים בדרכי המין והשתן והפרעות כרומוזומליות ומטבוליות.

 "ביקורו של אלון, רגע לפני גיוסו לצה"ל, היה מרגש מאד", אמרה פרופ' סירוטה. "אנו במחלקת הפגים בשניידר סקרנים תמיד לדעת את קורותיהם של הילדים שטופלו אצלנו, ביקורו של אלון חימם את הלב ואין לי ספק כי הוא עורר השראה ונתן תקווה להורים לפגים הקטנים".

עבור לתוכן העמוד