חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

בנה החייל של סגנית מנהל שניידר תרם מח עצם כדי להציל חולה במחלה קשה

סמל א', בן 20, הצטרף למאגר מוח העצם הלאומי של עזר מציון עם גיוסו לצה"ל בשנת 2012. כשהתבשר כי נמצא מתאים לתרום מח עצם, לא היסס, הגיע לבית החולים בו עובדת אמו, ועבר את תהליך תרומת מח העצם
פורסם: 15.09.14 | עודכן: 23.09.14

סמל א', בנה של סגנית מנהל מרכז שניידר, ד"ר אפרת ברון־הרלב, תרם לאחרונה מח עצם במרכז שניידר כדי להציל את חייו של חולה במחלה קשה.

סמל א', בן 20, משרת בחטיבת המחקר באגף מודיעין בצה"ל. הוא הצטרף למאגר מוח העצם הלאומי של עזר מציון עם גיוסו לצה"ל ב־2012. כשהתבשר כי נמצא מתאים לתרום מח עצם, לא היסס, הגיע לבית החולים בו עובדת אמו, ועבר את תהליך תרומת מח העצם.

"גם מבעד לקשיחות האופיינית לגיל ולמעמד של חייל, אפשר לזהות את ההתרגשות הגדולה של בני, כשהבין את חשיבות העניין ומשמעותה של התרומה", אומרת אמו, ד"ר אפרת ברון־הרלב. "הוא אף פרסם פוסט בפייסבוק האישי שלוכדי לעודד חברים לתרומה מסוג זה, שהיא בעלת משמעות כבירה כל כך. הגאווה שלי בתור אמא שלו, גדולה לא פחות מההתרגשות שלו".

היחידה להשתלת מח עצם במרכז שניידר, בראשות ד"ר ירמיהו שטיין, פועלת במסגרת המערך ההמטולוגי אונקולוגי בשניידר, בראשות פרופ' יצחק יניב ומטפלת במספר הגדול ביותר של ילדים בישראל הזקוקים להשתלת מח עצם עקב מחלת הסרטן ובעיות המטולוגיות. יחידה זו מיועד אך ורק לילדים חולי סרטן ומחלות דם. ביחידה מוענק טיפול רחב טווח למחלות כגון לוקמיה, לימפומה, גידולים, מחלות מולדות, מחלות אימוניות ובעיות המטולוגיות מולדות ונרכשות למיניהן. צוות היחידה להשתלות מח עצם שותף למחקרים, פרויקטים ופרוטוקולים בינלאומיים.

המאגר הלאומי לתורמי מח עצם של עזר מציון כולל כיום 724,076 תורמים פוטנציאליים, והוא המאגר היהודי הגדול בעולם. יותר מ־1600 השתלות כבר בוצעו בזכות המאגר. משנת 2005 יכול כל מתגייס לצה"ל להצטרף למאגר התורמים הפוטנציאליים של עזר מציון כחלק אינטגרלי משרשרת החיול בבקו"ם. עד כה הצטרפו למאגר 290,504 חיילים חדשים, מתוכם נמצאו כבר 2,952 התאמות ובוצעו 635 השתלות מצילות חיים.

עבור לתוכן העמוד