חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

פרופ' גרטי פרש לגימלאות

פרופ' בן ציון גרטי ניהל במשך 16 שנה את מחלקת ילדים ב' וכיהן גם כמנהל המכון לאלרגיה ואימונולוגיה במרכז שניידר. פרופ' גרטי הדריך דורות של סטודנטים לרפואה ומתמחים ופרסם יותר מ־200 עבודות מדעיות
פורסם: 03.08.14 | עודכן: 13.08.14


פרופ' בן ציון גרטי, מנהלה של מחלקת ילדים ב' במרכז שניידר במשך 16 שנה, פרש לגימלאות. עם סיום תפקידו נערך לכבודו ערב הוקרה בהשתתפות רופאים, אחים ואחיות, עמיתים וחברים.

פרופ' גרטי, מומחה באימונולוגיה פדיאטרית ובתחום מחלות כשל חיסוניות ראשוניות, כיהן גם כמנהל המכון לאלרגיה ואימונולוגיה בבית החולים. פרופ' גרטי, פרופסור מן המניין בחוג לרפואת ילדים של אוניברסיטת תל אביב, היה גם יושב ראש חטיבת הילדים במרכז שניידר.

במסגרת פעילותו במכון לאלרגיה ואימונולוגיה הוא הקים מעבדה לבדיקות אימונולוגיות גנטיות, המשמשת כיום מרכז ארצי לבדיקות של מחלות חסר אימונולוגיות ראשוניות. פרופ' גרטי הדריך דורות של סטודנטים לרפואה ומתמחים ופרסם יותר מ־200 עבודות מדעיות.

את פרופ' גרטי מחליף בתפקיד פרופ' דניאל לנדאו, אשר שימש בתפקידו האחרון כמנהל מחלקת ילדים א' וכמנהל היחידה לנפרולוגיה של ילדים במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע.

 

לאירוע הפרידה מפרופ' גרטי הגיעו רופאים ואחיות שעבדו עמו במהלך השנים, עמיתים ממרכז שניידר ומבתי חולים אחרים, חברי הנהלת מרכז שניידר וחברים רבים. בין האורחים שהגיעו לאירוע: פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר; פרופ' יהודה דנון, מנהלו הראשון של בית החולים וד"ר איתמר עופר, מנהל בית החולים מדיקל סנטר בהרצליה ובוגר המחלקה. אחד מרגעי השיא של הערב היה כאשר עלה לבמה נער שגדל במחלקה ילדים ב' במשך שנים, אשר ריגש את כל המוזמנים במילות התודה שלו לפרופ' גרטי.

 
פרופ' בן ציון גרטי


הצוות הרפואי והסיעודי במחלקת ילדים ב' במרכז שניידר מטפל בתינוקות, ילדים ובני נוער, עם מגוון בעיות רפואיות, המופנים לאשפוז מכל רחבי הארץ. הצוות הרפואי והסיעודי במחלקה, רכש מיומנות מיוחדת בטיפול במחלות אימונולוגיות, מחלות חסר חיסוני, מחלות אלרגיות ואסתמה.

עבור לתוכן העמוד