חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

המכון הנפרולוגי - מרכז מצוינות ארצי בבתי החולים של כללית

המכון הנפרולוגי במרכז שניידר, בראשות ד"ר מרים דוידוביץ, משמש כמרכז ארצי לאי ספיקת כליות, דיאליזה והשתלות כליה בילדים
פורסם: 04.05.14 | עודכן: 17.09.14

המכון הנפרולוגי במרכז שניידר, בראשות ד"ר מרים דוידוביץ, מהווה מרכז ארצי לאי ספיקת כליות, דיאליזה והשתלות כליה בילדים. במסגרת המכון, מטופלים פעוטות, ילדים ובני נוער עם דרגות שונות של אי-ספיקת כליות כרונית (מרפאה פרא- דיאליטית) לרבות ילדים עם אי -ספיקת כליות סופנית המטופלים ביחידת הדיאליזה. כמו כן, צוות המכון הנפרולוגי מטפל בילדים עם מגוון רחב של מחלות כליה ודרכי השתן, ביניהם: מומים מולדים, זיהומים במערכת השתן, אבני כליות ויתר לחץ דם.

בשנת 2012 הוכר המכון הנפרולוגי על ידי משרד הבריאות כמרכז ארצי לאי ספיקת כליות, דיאליזה והשתלות כליה בילדים. על פי חוזר מנכ"ל משרד הבריאות, כל ילד הלוקה באי ספיקת כליות זכאי לקבל טיפול למחלתו במסגרת המכון במרכז שניידר, ללא תלות בחברות בקופת חולים מסוימת וללא קשר להסכמים בין בתי חולים לקופת חולים.

מרכז שניידר לרפואת ילדים הינו בית החולים היחיד בישראל בו מבוצעות השתלות כליה בילדים. מאז הקמת מרכז שניידר, בוצעו למעלה מ-400 השתלות כליה בתינוקות, ילדים ובני נוער, עם אחוזי הצלחה הדומים למרכזים הרפואיים הטובים בעולם. צוות המכון הנפרולוגי במרכז שניידר אחראי על הטיפול והמעקב אחר הילדים המושתלים, לפני ואחרי ניתוח ההשתלה.

עבור לתוכן העמוד