חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

הכנס השנתי למטופלי הורמון גדילה ובני משפחותיהם

הכנס השנתי למטופלי הורמון גדילה ובני משפחותיהם, יערך ביום רביעי, ה-17 בפברואר, החל מהשעה 20:00 בערב, באודיטוריום בנין המחקר על שם פלסשטיין במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית. לכנס מוזמנים הן הורים לילדים המטופלים בהורמון גדילה והן הורים לילדים שאינם מטופלים, ומעוניינים לקבל מידע בנושא הורמון גדילה. הכנס יערך ביוזמת צוות המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת בשניידר, בראשות פרופ' משה פיליפ.

במסגרת הכנס ינתנו מספר הרצאות המיועדות להורי הילדים: פרופ' ליאורה לזר, רופאה בכירה במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת בשניידר, תרצה אודות השפעת הורמון הגדילה, גלית אשר, אחות אחראית במכון לאנדוקרינולוגיה תדבר על החשיבות של החלפת מקומות הזרקה, נסיה נגלברג, פסיכולוגית שיקומית ראשית במכון, תעביר הדרכה יישומית על התמודדות עם הנושאים המציקים לילדים נמוכי קומה ד"ר ניצן דרור, ממרפאת אנדוקרינולוגיה ילדים בבית החולים מאיר, ידבר על השפעות הפעילות הגופנית על גדילת ילדים והדיאטנית הקלינית לאה רון תשוחח אודות תזונה נכונה לילדים המטופלים בהורמון גדילה.

הורמון גדילה יכול לעזור לגדילת ילדים להם יש חוסר בהורמון גדילה ובעולם יש כ- 40 שנות ניסיון בקבוצת ילדים זו. בשנים האחרונות נמצא כי הורמון גדילה יכול לעזור גם לילדים שנולדו קטנים לגיל הריון ונשארו קטנים גם לאחר גיל 4-5 שנים, אינדיקציה שצורפה לאחרונה לסל התרופות. בנוסף הורמון גדילה עוזר לגדילת ילדים להם בעיה כליות קשה ובמספר תסמונות מיוחדות. ארגון התרופות והמזון האמריקאי אף אישר טיפול זה לילדים רגילים עם קומה נמוכה קיצונית שאין להם חוסר בהורמון גדילה – אינדיקציה שלא רשומה עדיין בישראל ואינה נמצאת בסל התרופות.


לפרטים נוספים ולאישור השתתפות ניתן לפנות לצוות המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת
במרכז שניידר באמצעות דוא"ל: [email protected]


תאריך 17/02/2016 20:00 22:00
עבור לתוכן העמוד