חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

ילדים זה אנחנו - פודקאסט מרכז שניידרהילדים זו שמחה, אבל גם הרבה דאגות וחששות עבור ההורים. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן - "ילדים זה אנחנו", הפודקאסט של מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית.

המומחים של מרכז שניידר יוצאים מבית החולים ומתיישבים באולפן עם ד"ר אורלי מיכאלי והילה רענן לשיחה בגובה העיניים על מה שהכי מעניין אתכם ההורים - הבריאות של ילדיכם. מוכנים?
"ילדים זה אנחנו" בואו נצא לדרך.
פרק 1
מצב חירום? | ד"ר רון ברנט


מתי המצב הרפואי של ילדיכם מחייב הגעה למחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד)? האם קבלת הטיפול היא לפי דחיפות או לפי סדר ההגעה? ומה עושים כשהבדיקות תקינות אבל ההורים מתעקשים שמשהו אצל הילד לא תקין?ד"ר אורלי מיכאלי והילה רענן משוחחות עם ד"ר רון ברנט, מנהל המחלקה לרפואה דחופה בילדים במרכז שניידר.


פרק 2
המדריך להורה המתחיל | פרופ' אפי בילבסקי

הפכתם להורים? מזל טוב!
זה המדריך המלא להורה המתחיל - אילו בדיקות וחיסונים צריך לעשות בחודשי החיים הראשונים של התינוק? מה הסיבה לגזים בתינוקות ומה יכול לעזור? ומתי הולכים לראשונה לרופא ולטיפת חלב?
ד"ר אורלי מיכאלי והילה רענן משוחחות עם פרופ' אפי בילבסקי, מנהל היחידה למחלות זיהומיות בבמרכז שניידר ומומחה ברפואת ילדים ובמחלות זיהומיות בילדים.

פרק 3
הכל ויראלי? | פרופ' ליאת אשכנזי-הופנונג


למה חשוב להבדיל בין מחלה ממקור ויראלי לחיידקי? מתי נדרש טיפול אנטיביוטי? האם זה נורמלי שילד חולה כ"כ הרבה פעמים בשנה? ומהו מבחן הבמבה?
ד"ר אורלי מיכאלי והילה רענן משוחחות עם פרופ' ליאת אשכנזי-הופנונג, מנהלת מחלקת אשפוז יום במרכז שניידר ומומחית למחלות זיהומיות בילדים.


פרק 4
בררנות וסרבנות אכילה - חלק א' | ד"ר שי ארליך

הילדים לא אוכלים? כל ארוחה היא מלחמה? האם אפשר לפתח "הפרעות אכילה" גם בגיל הרך? ומה עושים כשהילדים לא מתיישרים עם עקומות הגדילה?
ד"ר אורלי מיכאלי והילה רענן משוחחות עם ד"ר שי ארליך, מנהל מרפאת FTT ורופא בכיר באשפוז יום ילדים במרכז שניידר.


פרק 5
בררנות וסרבנות אכילה - חלק ב' | לירז ציון-פור

איך מקנים לילדינו הרגלי אכילה בריאים יותר? מה אפשר לעשות כדי לייצר אווירה טובה סביב שולחן האוכל? מה תפקידם של ההורים בהתמודדות עם בררנות וביצירת הרגלי אכילה בריאים? ואיך מרחיבים את מגוון המזון שהילדים מוכנים לאכול?
ד"ר אורלי מיכאלי והילה רענן משוחחות עם לירז ציון-פור, דיאטנית קלינית במרפאת FTT וסגנית מנהלת היחידה לתזונה במרכז שניידר.


פרק 6
קחו נשימה | ד"ר מאיר מי-זהב

מתי בעיות נשימה הופכות לאסתמה? מה ההבדל בין ציפצופים לחירחורים? האם עדיף לתת משאף או לעשות אינהלציה? ומהי מרפאת אסתמה וירטואלית?
ד"ר אורלי מיכאלי והילה רענן משוחחות עם ד"ר מאיר מי-זהב, מנהל יחידת האסתמה במרכז שניידר.


פרק 7
אף, אוזן, גרון ומה שביניהם | ד"ר רועי הוד

למה דלקות אוזניים כל הזמן חוזרות? מהו שקד שלישי ולמה הוא מפריע לילד לישון? האם דום נשימה בשינה מסוכן? איך זה קשור להרטבה בילדים? ומתי עושים ניתוח כפתורים?
ד"ר אורלי מיכאלי והילה רענן משוחחות עם ד"ר רועי הוד, רופא בכיר ביחידה לאף אוזן גרון במרכז שניידר.


פרק 8
צועדים לפי הקצב | ד"ר תמי שטיינברג

כמה חשוב לוודא שהילדים שלנו מתפתחים לפי אבני הדרך? מתי צריך לדאוג אם הילד עוד לא מדבר או הולך? איך הורים יכולים לסייע בקידום ההתפתחות התקינה של ילדם? מאיזה גיל ניתן לאבחן אוטיזם ומה החשיבות שבגילוי מוקדם?
ד"ר אורלי מיכאלי והילה רענן משוחחות עם ד"ר תמי שטיינברג, מנהלת המכון להתפתחות הילד במרכז שניידר.

פרק 9
חיים עם אלרגיה | פרופ' אברהם ביגלמן

באיזה גיל אפשר לאבחן אלרגיה למזון? איך מומלץ לחשוף תינוק למזונות עם פוטנציאל אלרגני? מה ההבדל בין חשיפה דרך הפה לחשיפה במגע עם העור? איך מתנהלים בשגרה עם אלרגיה? והאם בעתיד תהיה תרופה לאלרגיה?
ד"ר אורלי מיכאלי והילה רענן משוחחות עם פרופ' אברהם ביגלמן, מנהל מכון קיפר לאימונולוגיה ואלרגיה במרכז שניידר.

פרק 10
קשה לעיכול | פרופ' רענן שמיר

כאבי בטן הם תלונה נפוצה מאוד בקרב ילדים אבל מתי מדובר בכאב חולף ומתי זו עשויה להיות מחלה שצריך לאבחן ולטפל בה? האם כל התינוקות סובלים מרפלוקס? ומתי עצירות צריכה להדאיג אותנו?
ד"ר אורלי מיכאלי והילה רענן משוחחות עם פרופ' רענן שמיר, מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד במרכז שניידר.

פרק 11
לא לפחד מהפחד | ד"ר נועה בן-ארויה מילשטיין

אילו פחדים נורמטיביים מתעוררים בילדות? איך צריך להגיב כשהילדים שלנו שואלים על המוות? מהי סקולפוביה? וכיצד חרדה שלא טופלה בילדות עלולה להשפיע בגיל מבוגר?
ד"ר אורלי מיכאלי והילה רענן משוחחות עם ד"ר נועה בן-ארויה מילשטיין, מנהלת היחידה לרפואה פסיכולוגית אמבולטורית במרכז שניידר.


עבור לתוכן העמוד