חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

שניידר עד הבית - סדרת הוובינרים של מומחי שניידרהרצאות מקוונות, ללא תשלום, בנושאים המעניינים הורים לילדים מגילאי לידה ועד גיל ההתבגרות.
סדרת הרצאות של מומחי שניידר הוקמה במטרה להנגיש ידע אמין ומעודכן להורים רבים בארץ ובעולם, לקדם בריאות ולהפוך את הילדים של היום למבוגרים הבריאים של המחר.הוובינר הקרוב:
צפייה בוובינרים קודמים:

בתקופה של מלחמה ומחלות חורף - מתי חייבים לגשת עם הילדים למחלקה לרפואה דחופה


ד״ר רון ברנט, מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר לרפואת ילדים, בהרצאה שיכולה לחסוך לכם ההורים הגעה מיותרת למיון ואפילו להציל חיים. צפו.מתרגלים לשגרה של מלחמה


איך נתמוך בשינויים שילדינו חווים בשגרת חייהם בצל המלחמה. בתוך שגרה של מלחמה, פעמים רבות נראה שינויים שכיחים בהתנהגויות ובתגובות הילדים; שינויים באכילה, בשינה, בגמילה ובתגובות הרגשיות. ילדים יכולים להגיב בהיצמדות יתר, בתסכול רב או להפגין אי שקט ולהיות פעילים יתר מהרגיל. איך מדברים עם ילדי הגיל הרך וילדי בית הספר על המציאות החדשה? איך מגיבים לשינויים בהתנהגות? אילו התנהגויות נחשבות מתאימות למציאות החדשה ומתי חשוב לפנות לעזרה? צפו.דואגים לילדים המיוחדים


איך לעזור לילדים המיוחדים שלנו להתמודד עם המצב? המלחמה גורמת לרבים מהמבוגרים לחרדות ותחושות של עצב וחוסר אונים, אך בקרב ילדים, המצב יכול להיות קשה אף יותר ומבלבל. ילדים מגיבים באופנים שונים לשינויים בסביבתם, אך אצל ילדים עם בעיות התפתחותיות, כגון מוגבלות שכלית קשה או אוטיזם, לעתים קרובות נצפים שינויים התנהגותיים ורגשיים קיצוניים יותר, כמו בכי ממושך או צרחות ואלימות של הילד כלפי עצמו או כלפי אחרים, וזאת בנוסף לשינויי התנהגות להם אפשר לצפות אצל ילדים עם התפתחות רגילה במצבי לחץ, כמו הפרעת שינה או סימני חרדה. איך מתווכים לילדים המיוחדים שלנו את המציאות החדשה? איך מייצרים להם שגרה במצב של חוסר שגרה? אילו התנהגויות נחשבות מתאימות למציאות החדשה ומה דורש התייחסות מיוחדת? צפו.לתווך את הבלאגן לילדי הגן


איך נסביר לילדים הקטנים את המציאות החדשה? ילדי הגיל הרך, אותם תינוקות, פעוטות וילדים צעירים שלעתים נדמה כי הדברים עוברים מעל ראשם, שלעתים אנחנו לא מוצאים את המילים לשוחח איתם, חשוב שנשים לב אליהם, נעטוף אותם בחיבוק, במגע, במילה טובה, למרות השינויים שחלו בחיינו, חשוב שנדע לשמור על שגרת יומם, כי היא נוסכת בהם ביטחון. איך עושים את זה כשאנחנו ההורים מתמודדים עם חרדות וחוסר וודאות? איך מייצרים לילדים שגרה במצב של חוסר שגרה? מהן רגרסיות שמתאימות למציאות החדשה ומה דורש התייחסות מיוחדת? צפו.איך נשמור על הבריאות הנפשית של ילדינו לטווח ארוך?


זו שאלה שלא מעט הורים מתמודדים איתה, לצד שאלות נוספות, כגון: איך מונעים מחרדה שקשורה למצב הנוכחי של המלחמה להפוך להפרעת חרדה כרונית? מתי רגרסיה נחשבת לסבירה ומתי לא? ואיך מתמודדים עם שינויי התנהגות של ילדים ובני נוער? צפו..

איך להיות הורים בזמן אירוע טראומטי שלא חווינו מעולם?


איך מפתחים חוסן נפשי אצל ילדינו? איך מתמודדים עם חרדות, הפרעות אכילה והפרעות שינה בתקופת מלחמה?
בשביל לתת מענה לשאלות שלכם גייסנו את ד״ר נועה בן ארויה מילשטיין, פסיכיאטרית ילדים ונוער ומנהלת המרפאה הפסיכיאטרית בשניידר, ודני לוטן, מומחה בחרדה בילדים ומנהל המערך הפסיכולוגי בשניידר. אתם מוזמנים להצטרף לשידור המיוחד ולשאול את השאלות שמטרידות אתכם. צפו.
שניידר עד הבית - דואגים למתבגרים


וובינר "שניידר עד הבית" שנערך על ידי מומחי המערך הפסיכולוגי במרכז שניידר בנושא התמודדות עם חרדה בקרב מתבגרים.אפרת בלשן, פסיכולוגית קלינית במרפאת חרדה במרכז שניידר ודני לוטן, מומחה בחרדה בילדים ומנהל המערך הפסיכולוגי, משיבים לשאלות של הורים.מחבקים את החרדה - איך לעזור לילדינו להתמודד עם המצב


וובינר "שניידר עד הבית" שנערך על ידי מומחי המערך הפסיכולוגי במרכז שניידר בנושא התמודדות עם חרדה בקרב ילדים ומניעת פוסט טראומה.כל ההרצאות של עונת הקיץ לצפייה:


איך לגדל תינוק בריא? שנת החיים הראשונה


פרופ׳ אפי בילבסקי, רופא ילדים ומנהל היחידה למחלות זיהומיות במרכז שניידר, מדבר על כל מה שחשוב לדעת על שנת החיים הראשונה של התינוק: מה הם החיסונים הניתנים עוד בחדר הלידה ואילו חיסונים ניתנים בשנה הזו? מה ההבדלים בין מתן חלב אם לתמ״ל? איך מתמודדים עם אי שקט או כאבי בטן של התינוק? ואיך אפשר להפוך את טיפת חלב למושלמת?תזונת ילדים בעידן השפע


לורן בן יהודה, דיאטנית קלינית ביחידה לתזונה ודיאטה במרכז שניידר לרפואת ילדים, מדברת על תזונת תינוקות וילדים בעידן השפע. כיצד מפתחים הרגלי תזונה נכונים? מהי אכילה בררנית? איך מגוונים את הארוחות ולמה חשוב להקפיד על ארוחה משפחתית?

חולמים לישון - בעיות שינה בילדים


ד"ר גילי קדמון, מומחית ברפואת ילדים, טיפול נמרץ והפרעות שינה בילדים במרכז שניידר, מדברת על הפרעות שינה בילדים, כמה שעות הילד צריך לישון בלילה? מה לעשות כשהתינוק מוכן להרדם רק על הידים? איך לעזור לילד לישון רצוף בלילה? מתי צריך לפנות ליעוץ שינה ומתי צריך לבצע בדיקת שינה.

הילד הכי קטן בכיתה - כל מה שרציתם לדעת על גדילת ילדים תקינה


פרופ׳ משה פיליפ, מנהל המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים מדבר על מה חשוב לדעת על גדילה בילדים? מה המשמעות של עקומות הגדילה ובאילו מצבים ניתן להיעזר בהורמון גדילה?

הצטרפו לקהילת הפייסבוק להורים לילדים מטופלים בהורמון גדילה "מכוונים גבוה" >>>

איך ילדים מתמודדים עם קושי בויסות חושי?


אירית דר, אחראית תחום התפתחות הילד בשירות לריפוי בעיסוק במרכז שניידר מדברת על ויסות חושי, הפרעה בוויסות החושי, איך לעזור לילד בהתמודדות עם מצבים כאלה ומתי כדאי לפנות ליעוץ.

אף אוזן גרון - בעיות נפוצות ואיך לפתור אותן


ד״ר רועי הוד, רופא בכיר ביחידת אף אוזן גרון במרכז שניידר מדבר על דלקות אוזניים חוזרות, מה זה ניתוח כפתורים ולמה שקד שלישי משפיע על השינה.

עזרה ראשונה בילדים - כל מה שחשוב לדעת


ד״ר רון ברנט, מנהל המחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר לרפואת ילדים מדבר על מצבי החירום הנפוצים בילדים ותינוקות, איך מתמודדים עם מצבי חנק מגוף זר? מה עושים במקרה של פרכוסי חום? מה עושים במצבי התייבשות, קוצר נשימה או כוויות ומה הדרך הטובה ביותר להימנע ממצבי חירום בילדים?

אלרגיה למתחילים - תשובות (כמעט) לכל השאלות


ד״ר יהונתן פסטרנק, רופא בכיר במכון לאימונולוגיה ואלרגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים מדבר על אלרגיה למזון וכיצד היא מאובחנת אצל תינוקות וילדים? מהם הטיפולים האפשריים לאלרגיה ומה עושים במצבי חירום?


מדברים על שתיקה - איך מאבחנים ואיך מטפלים באילמות סלקטיבית?

ד"ר אביגל שניר, פסיכולוגית קלינית מומחית ומנהלת המרפאה לאילמות סלקטיבית במרכז שניידר מדברת על אילמות סלקטיבית ומאפייניה, איך ניתן לזהות מוקדם את הקושי לדבר? איך יכולים הורים ואנשי חינוך להתייחס ולעזור? באילו מצבים כדאי לפנות לייעוץ מקצועי ולאיזה טיפול מומלץ לפנות?


אויר לנשימה - אסתמה ובעיות נשימה אצל ילדים


ד"ר פטריק שטפלר, רופא בכיר במכון ריאות במרכז שניידר מדבר על הגורמים למחלת האסתמה, הטיפול התרופתי הניתן נגדה ועל בעיות נשימה נוספות השכיחות בתינוקות וילדים.

הצטרפו לקהילת הפייסבוק להורים לילדים עם אסתמה ובעיות נשימה - "קחו נשימה" >>>עבור לתוכן העמוד