חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

אודות מרכז שניידר לרפואת ילדים - מחויבים להוביל ברפואת הילדים

מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית, בית חולים אחד, יחיד ומיוחד לילדים בישראל, הוא מרכז רפואי שלישוני המיועד לילדים. במרכז שניידר מרוכזות כל ההתמחויות ברפואת ילדים והוא מהווה מרכז הפניה לילדים מרחבי הארץ וממדינות רבות נוספות, ומגשים בכך את חזון מייסדיו – ארווינג והלן שניידר ז"ל - להיות גשר לשלום ולקירוב לבבות במזרח התיכון
פורסם: 17.04.24 | עודכן: 17.04.24מרכז שניידר מעניק מאז הקמתו בשנת 1991, שירותי רפואת ילדים מתקדמים וחדשניים ובמסגרתו פועלים מרכזי מצוינות בעלי שם בינלאומי, ביניהם: מערך השתלות האיברים, המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד, המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת, היחידה לנוירוכירורגיה, מכון הלב והמערך ההמטולוגי-אונקולוגי. הקמת מרכז שניידר לרפואת ילדים שינתה מהותית את התפיסה ואת השפה של רפואת הילדים, בית החולים הציב רף גבוה למקצועיות הרפואית, לאיכות רפואית, לשירותיות ולמסירות וכיום הוא נמנה עם בתי החולים המובילים בעולם.


מרכז שניידר עושה מעל ומעבר למען הילדים המטופלים

מאז הקמתו של בית החולים עשה מרכז שניידר היסטוריה ברפואת הילדים בארץ ובחו"ל. מומחי מרכז שניידר היו נועזים וחלוצים, ראשונים בניתוחים מורכבים ובמחקר. מומחי שניידר ביצעו את השתלת אשכול האיברים הראשונה בישראל, ביצעו ניתוחים נוירוכירורגים מורכבים בילדים שלא בוצעו עוד בארץ, פרצו דרך בניתוח לב פתוח בפג במשקל 780 גרם, ביצעו לראשונה בישראל השתלת מסתם ריאתי בצנתור, ביצעו השתלות איברים מורכבות, לעתים בזה אחר זה, באופן שמעטים המרכזים הרפואיים בעולם מסוגלים לו, גילו גנים הגורמים לפיגור שכלי, העניקו טיפולים חדשניים לילדים אונקולוגיים, טיפלו בילדים במצבי טראומה קשים ובפגים קטנים שהגיעו לעולם מוקדם מהצפוי, מובילים בארץ ובחו"ל את פרויקט הלבלב המלאכותי, מובילים את המחקר הארצי לאיתור מוקדם של סוכרת נעורים, פורצים דרכים חדשות בניתוחים מורכבים, בטיפולים ובמחקרים חדשניים. שני רופאים בכירים ממרכז שניידר זכו בפרסי ישראל עבור תרומתם הרבה לרפואת ילדים ומהווים מקור לגאוות בית החולים: פרופ' רנה זייצוב ז"ל זכתה בפרס ישראל לחקר הרפואה לשנת תשס"ה ופרופ' צבי לרון, ייבדל לחיים ארוכים, זכה בפרס ישראל בחקר הרפואה לשנת תשס"ט.


בדיוק כפי ששינה מרכז שניידר את רפואת הילדים בארץ מקצה לקצה עם הקמתו, כך מוביל בית החולים פרדיגמה חדשה ותפיסת עולם מתקדמת, המותאמת לאתגרי השנים הקרובות בכל הקשור לקידום בריאותם של ילדים, למניעת מחלות ולטיפול בהן. צוות בית החולים עושה זאת בשילוב של כלים וגישות, באמצעות קידום המחקר ויישום פריצות דרך רפואיות, הבאת טיפולים חדשים למחלות מורכבות והנגשה של שירות רפואי, ומעטפת של טיפול ורווחה ברמה העולמית הגבוהה ביותר, כל זאת על מנת להעלות את הרף גבוה יותר ולעשות את ה"מעל ומעבר" הבא, למען ילדי ישראל ומשפחותיהם.


התמקדות ב"חיים הבריאים" של הילדים המאושפזים

במרכז שניידר נולדה ההבנה בחשיבות בהתמחויות-על ספציפיות בילדים, ההכרה בחיוניות הטיפול בילדים ובבני משפחתם כמעטפת, והתובנה שיש להשקיע ב"חיים הבריאים" של הילדים, בזמן האשפוז. מרכז שניידר הביא בשורה של ממש לרפואת הילדים בישראל, לא בכדי הפך מודל לחיקוי למחלקות ילדים רבות בארץ ולאבן שואבת לסטודנטים לרפואה, רופאים מתמחים ורופאים מומחים מהארץ ומהעולם. לבית החולים מגיעים משתלמים מרחבי העולם, ללמוד מהטובים ביותר איך עושים רפואת ילדים מצוינת.

מרכז שניידר נמצא בחוד החנית של הטכנולוגיה והמחקר בארץ ובעולם, מקדם ומפתח את המחקר ברפואת ילדים וזוכה להצלחות רבות הן במחקר והן בהישגים רפואיים מרשימים, זאת לצד פיתוח קשרים בינלאומיים. מאחורי כל ההצלחות האלה נמצא צוות רב תחומי אנושי, מקצועי ומיומן, החושב באופן היצירתי ביותר איך לעזור לילדים החולים. הצוות הרב תחומי רואה תמיד לנגד עיניו את הילדים החולים והוריהם, במטרה להעניק חיים ואיכות חיים לילדי ישראל.


הימצאות עשרות רופאים ורופאות מתחומים שונים, העוסקים כולם ברפואת ילדים, תחת קורת גג אחת, מאפשרת מענה הוליסטי גם במקרים המורכבים ביותר והמונח עבודה בצוות רב מקצועי הפך בשניידר מסיסמה לשגרת יום יום. ההולך במסדרונות מרכז שניידר, פוגש בשלל צבעיו של המרקם האנושי המרכיב את החברה הישראלית, הן בקרב עובדי בית חולים, על מרפאותיו, מחלקותיו ויחידותיו השונות והן בקרב הילדים המטופלים ובני משפחותיהם. החזון "רפואה לכלל ילדי ישראל" הינו המציאות היום יומית במרכז שניידר לרפואת ילדים. בית החולים מוביל פרדיגמה חדשה ותפיסת עולם מתקדמת, הרואה את הילד המטופל כאן ועכשיו, לצד ראייה עתידית בו יגדל להיות מבוגר בריא. תפיסה המותאמת לאתגרי השנים הקרובות בכל הקשור לקידום בריאותם של ילדים, למניעת מחלות ולטיפול בהן. צוות בית החולים עושה זאת בשילוב של כלים וגישות, באמצעות קידום המחקר, החדשנות ויישום פריצות דרך רפואיות, הבאת טיפולים חדשים למחלות מורכבות והנגשה של שירות רפואי ומעטפת של טיפול ורווחה ברמה העולמית הגבוהה ביותר.


בניין הזכוכית מכפיל את שטח בית החולים ומגדיל את מערך האשפוז

בשנת 2023 הושק בניין הזכוכית של שניידר. הבניין החדש, אשר נבנה בסטנדרט אדריכלי גבוה מאד, הוקם מדרום לבניין הנוכחי על שטח כולל של כ- 40,0000 מ"ר, והכפיל את גודלו הפיזי של בית החולים. בבניין הזכוכית קיים מתחם בית חולים חירום המגן במצב מלחמה, הכולל שתי קומות ממוגנות, ובהן: פגייה ראשונה מסוגה בארץ עם 52 מיטות, 28 מהן בחדרים פרטיים למשפחה ולילוד ומכון דיאליזה ממוגן.


במסגרת המבנה החדש, גדל מערך האשפוז של מרכז שניידר בעשרות רבות של מיטות שמאפשרים את קבלתם של ילדים רבים יותר מרחבי המדינה ומחוצה לה. שטח כל מחלקה גדל פי 1.5 מהקיים. מחלקות האשפוז החדשות מאפשרות למטופלים ולהוריהם לשהות בחדרים אישיים או בחדרים לשני מטופלים. בניין הזכוכית עתיד לכלול גם את מרכז המחקר והחדשנות היחידי לילדים בארץ ומהבודדים בעולם, מרכז למחלות מוח המשלב נוירולוגיה ופסיכיאטריה ומכון למחקר קליני לחקר המוח, בית כנסת, אודיטוריום, בית קולנוע, זאת לצד המערך לטיפול בהפרעות אכילה, הגינה הטיפולית והמרכז החינוכי המורחב, המעניק מימד חדש להגדרה של 'בית ספר לילדים מאושפזים'. המרכז החינוכי ממוקם על שטחים גדולים בקדמת הבניין, על מנת להעניק לילדים סביבה המתחברת עם העולם הבריא שבחוץ. המשמעות היא יצירת ערך מוסף לילדים על ידי אינטגרציה של תרבות פנאי, מחקר, אמנות, מוסיקה וחוויה של שגרה בריאה יחד עם לימודי חובה לפי תוכנית משרד החינוך.
עבור לתוכן העמוד