חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

הילדים הם במרכז ואנחנו כאן בשבילם

הפעילות במרכז שניידר נשענת על התפישה הרואה את המטופלים כילדים ולא כמבוגרים קטנים. כחלק מתפישה זו, ולצד הטיפול הרפואי, פועלים גם מרכז חינוכי ומתחם מיוחד לפעילות פנאי ומשחקים

מרכז שניידר הציב רף חדש ברפואת הילדים בישראל בכל הקשור לאיכות השירות, לאכפתיות ולמסירות. בשל היותו מרכז רפואי ייעודי לילדים, פועל בבית החולים מרכז חינוכי ששעריו פתוחים בפני כל הילדים המאושפזים. כל ילד שנאלץ להפסיק את לימודיו בשל מחלה כרונית או אשפוז, זכאי לקבל שיעורים וסיוע אישי בלימודיו, כולל הכנה למבחני הבגרות.

לכל אחת ממחלקות האשפוז צמודה כיתת לימוד ובה פעילות משלה. צוות הוראה מנוסה עושה שימוש במגוון רחב של כלים על מנת לסייע לילד להתפתח וללמוד, כאשר הלימוד אינו רק היאחזות בשגרת החיים הרגילה, אלא מעניק תרפיה לילד המאושפז. 

תוכנית הלימודים במרכז החינוכי כוללת גם: 
טיפול באמנות ובמוזיקה.
פרויקטים יצירתיים להעצמת הילד החולה.
חדר מחשבים ובו ציוד טכנולוגי מתקדם.
חדר גרייה רב־חושי (החדר הלבן) ובו ריהוט רך ואביזרים מיוחדים בצבע לבן, היוצרים סביבה מיוחדת, המאפשרים תנועה חופשית ומנוחה לחיזוק ביטחונם של הילדים.

צחוק יפה לבריאות
במרכז שניידר מאמינים בכוחו המרפא של הצחוק, וצוות ליצני בית החולים (ג'לולוגים)  ממלא תפקיד חשוב בתמיכה בילד ובמשפחתו בשלבי האבחון, הטיפול וההחלמה.

פנאי ומשחקים
ילדי מרכז שניידר מוזמנים לשחק במתחם הסטארלייט - מרכז מולטימדיה מתקדם הפועל בקומת הכניסה בבית החולים. כאן הם יכולים לשחק במשחקים וירטואליים ופיזיים, לצייר וליצור, לצפות בסרטים ומעת לעת בהופעות ובהצגות, להשתמש במחשב ולגלוש באינטרנט.

עבור לתוכן העמוד