חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד
פרופ' אברהם ביגלמן (הגדל)

פרופ' אברהם ביגלמן

מנהל, מכון קיפר לאלרגיה ואימונולוגיה, מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל
תחומי עניין וניסיון קליני

פרופ' ביגלמן, הוא מנהל מכון קיפר לאלרגיה ואימונולוגיה, במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל. פרופ' ביגלמן הוא בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. הוא סיים התמחות בילדים במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה והתמחות-על באלרגיה ואימונולוגיה באוניברסיטת וושינגטון בסט לואיס ובית החולים לילדים בסט לואיס, מיזורי, ארה"ב. בשנת 2009, לאחר סיום התמחות העל באלרגיה ואימונולוגיה, הוא הצטרף כחבר סגל ורופא בכיר לצוות מחלקת האלרגיה, האימונולוגיה ורפואת הריאות, בילדים באוניברסיטת וושינגטון בסט לואיס ובית החולים לילדים בסט לואיס.


תחומי העניין המחקריים והקליניים העיקריים של פרופ' ביגלמן נסובים סביב הנושאים של אלרגיות למזון ואסתמה בילדים. הוא חוקר את תרומתם של מחוללים זיהומיים להתהוות אסטמה בילדים, איך למנוע אסתמה, וכן איך לטפל באסטמה בילדים. הוא מוביל מחקר קליני רחב-היקף, הממומן ע"י המכונים הלאומיים למדע בארה"ב, אשר מיועד למנוע אסטמה לאחר מחלה נשימתית בינקות הנגרמת מווירוס ה- RSV. 


פרופ' ביגלמן היה חוקר וחבר ועדות היגוי של מספר רשתות מחקר בארה"ב אשר חקרו גישות טיפוליות לאסטמה בילדים. אלו כללו את ה NHLBI's AsthmaNet, and the NIAID Inner City Asthma Consortium (ICAC). הוא חבר במספר אגודות בינלאומיות כולל האקדמיה והקולג' האמריקאים לאלרגיה, אס,מה ואימונולוגיה, וכן החברה הישראלית לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית. לאחרונה הוא שימש כראש הועדה לחקר מחוללים זיהומיים ואסטמה של האקדמיה האמריקאית לאלרגיה, אסטמה, ואימונולוגיה.


בשנת 2018, פרופ' ביגלמן הצטרף למרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל, כמנהל מכון קיפר לאלרגיה ואימונולוגיה. הוא מרכז את תחום אלרגיית המזון וכן מוביל מרפאה במכון קיפר המעניקה טיפול משולב באלרגיות ואסטמה בילדים.

חינוך רפואי
  • בי"ס לרפואה, באוניברסיטת בו גוריון בנגב, 2000

  • תואר שני במחקר קליני (Master of Science in Clinical Investigation (MSCI, אוניברסיטת וושינגטון בסט לואיס, 2011
התמחויות
  • רפואת ילדים, המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה, 2001-2005

  • אלרגיה ואימונולוגיה, אוניברסיטת וושינגטון בסט לואיס ובית החולים לילדים בסט לואיס, 2006-2009
רישוי רפואי והסמכות
  • רישיון רפואי ישראלי ואמריקאי (מדינת מיזורי)

  • רופא מומחה ברפואת ילדים: מוסמך בישראל וארה"ב

  • רופא מומחה באלרגיה ואימונולוגיה: מוסמך בישראל וארה"ב
תפקידים קודמים
  • פרופ' חבר, המחלקה לאלרגיה, אימונולוגיה, ורפואת רhאות בילדים, אוניברסיטת ואשינגטון בסט לואיס, מיזורי, ארה"ב.

  • רופא בכיר, בית החולים לילדים בסט לואיס, מיזורי, ארה"ב.
שפותעברית, אנגלית
עבור לתוכן העמוד