חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

שאלות נפוצות

 1. מהו ארגון איט"ה ומהי משמעות הכרתו בתכנית ההכשרה שלנו?
  איט"ה הוא ארגון מקצועי של מטפלים בגישה הקוגניטיבית - התנהגותית בישראל, המוכר על-ידי ארגון ה-EABCT - הארגון האירופאי לתרפיות התנהגותיות וקוגניטיביות. כל ארגון המוכר על-ידי ה-EABCT מחוייב לעקרונות האמפיריים של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי וחולק מטרה משותפת לשימור סטנדרט גבוה בכל הקשור להכשרה ולטיפול בגישה זו.

  משמעות הכרת איט"ה בתכנית שניידר לפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית היא כי הסמכת המומחים ב-CBT על-ידי התכנית נעשית בצורה מובנה ומסודרת בהתאם לקריטריונים המחמירים של ה-EABCT.

  לקריאה על מבנה התכנית

 2. מה מקנה הסמכת התכנית?
  בוגרי התכנית מסיימים עם ידע נרחב וניסיון קליני-מעשי המאפשר להם לטפל בגישת ה-CBT בצורה מקצועית במסגרת מקצועם הטיפולי. בנוסף, בוגרי התכנית יכולים להגיש בקשה לחברות באיט"ה, בכפוף לתנאים המוצגים באתר.

  למידע על תעודת ההסמכה

 3. למי מותר לטפל בגישת ה-CBT?
  על אף שאין בישראל חוק המגדיר רשאות לעיסוק בפסיכותרפיה, ועל אף שהאפשרות לטפל ב-CBT אינה מוגבלת לבעלי מקצועות מסוימים, טיפול בגישה קוגניטיבית-התנהגותית מחייב ידע, מיומנות וניסיון מעמיקים. לכן, הוגדרו באיט"ה וב-EABCT קריטריונים מחמירים השומרים על סטנדרט גבוה להכרה באלו המגדירים עצמם כמטפלי CBT.

  כמו כן, כל מטפל מחוייב לאתיקה ולחוקי המקצוע אליו הוא שייך. למשל, פסיכולוגים מחוייבים לחוק הפסיכולוגים, עובדים סוציאליים לחוק העובדים הסוציאליים ועוד.

 

חזרה לדף ראשי >


לפרטים והרשמה - מרכזת התוכנית: מרצ'לה ויקול | מרכז שניידר, רחוב קפלן 14, פתח־תקווה | דוא"ל: [email protected]
יש למלא את טופס הרישום ולשלוח אותו, בצירוף המסמכים הנלווים המצויינים בו, למייל.

 
התכנית באישור שירותי בריאות כללית


התכנית מאושרת ע"י איט"ה
אגודה ישראלית לטיפול התנהגותי-קוגניטיבי

עבור לתוכן העמוד