חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד

המכון לגסטרואנטרולוגיה ותזונה משמש כמרכז לילדים ומתבגרים, הזקוקים לאבחנה וטיפול במחלות דרכי העיכול, הכבד והלבלב ובבעיות תזונה. במסגרת המכון – שהוא הגדול מסוגו בישראל - פועלת מרפאה המטפלת בילדים מכל חלקי הארץ. המרכז ארצי לאי ספיקת מעי, הזנה תוך ורידית ביתית ומושתלי מעיים והוא המרכז היחיד בישראל המבצע השתלות כבד בילדים.

יחיד מסוגו
המכון - בניהולו של פרופ' רענן שמיר - מתמקד בשלושה תחומי פעילות מרכזיים המשיקים זה לזה: דרכי עיכול, תזונה ומחלות כבד. המכון הוא היחיד מסוגו בארץ המתמחה בתזונת ילדים, זמין 24 שעות ביממה עם רופא כונן ומשמש כמרכז ארצי להשתלות כבד בילדים, כולל מרפאת מעקב אחר מטופלים שעברו השתלת כבד או השתלת מעי. פרופ' שמיר גם משמש כנשיא האיגוד האירופי לגסטרואנטרולוגיה, והוא הרופא הישראלי הראשון שעומד בראש המכון. 

בין המובילים בעולם
חזון המכון הוא להיות בית לילדים המטופלים ולהמשיך להימנות עם המכונים הרפואיים המובילים בעולם, תוך עידוד חינוך רפואי וביצוע מחקר איכותי ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר. הודות לשיתוף הפעולה עם המטופלים ובני משפחותיהם, צוות המכון מקדם את הידע הרפואי ותורם להבנת המחלות ושיפור השירות והטיפול ילדים החולים.

המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד גאה בפעילות מחקרית מסועפת, כולל שיתוף פעולה פורה עם חוקרים בארץ ובחו"ל, בתחומי מחקר רבים, בטכנולוגיות חדשניות למן היווסדו ועד היום. היכולת להיביא את פירות המחקר משולחן המחקר אל הילדים המטופלים במכון וליישמם לטובתם, היא אחד המאפיינים הייחודיים והמשמעותיים בפעילו המכון.

ליווי מושתלי כבד לאורך שנים, טיפול מתמשך במחלות מעי כרוניות כמו קרוהן וקוליטיס, התמודדות עם מומים מולדים, בעיות תת-ספיגה, בעיות תנועתיות יתר במעי (מחלות כמו ריפלוקס ועצירות) ועוד מחלות מורכבות של מערכת העיכול והתזונה – הם עולמו המקצועי של צוות המכון, המתמחה בגסטרואנטרולוגיה של ילדים.

שילוב בין יכולת אבחון מעולה, טיפול רפואי מתקדם, גישה חדשנית לתזונה ומחקר ברמה עולמית – הם אבני היסוד של המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד
 

עבור לתוכן העמוד