חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מרפאת מעבר לחולי CF

 

מטופל יקר,


בעשורים האחרונים חלה עליה דרמתית בתוחלת ואיכות החיים של חולי CF. כתוצאה מכך, הוקמו במדינות שונות בעולם מרכזי CF למבוגרים, אשר הפכו עם הזמן לתו התקן העולמי של טיפול איכותי. מרפאות אלה, בנויות על מנת לענות בצורה המיטבית על צרכיה של אוכלוסיית המטופלים הבוגרת.

 

לשמחתנו הרבה, גם בישראל, מחלת ה- CF אינה עוד נחלתם הבלעדית של ילדים. למעלה מ 50% מהמטופלים שלנו בשניידר, ובישראל בכלל, הינם מעל גיל 20 שנה.

כפי שהצגנו לכם בערב המשפחות האחרון אשר התקיים בנובמבר 2019, בשנה האחרונה אנו עמלים על פתיחת מרכז CF מבוגרים במכון ריאות בבית חולים בילינסון הצמוד אלינו.

 

המרכז החדש יעבוד במתכונת דומה למרפאה המוכרת לכם בשניידר, ויכלול רופאי ריאות מומחים ל-CF וצוות רב תחומי מקצועי ומיומן (אחות, פיזיותרפיסט, דיאטנית, עובדת סוציאלית ופסיכולוגית) אשר יעמדו לשירותכם ולצרכיכם.
לקראת פתיחת מרפאת CF מבוגרים, הצטרף לבית חולים בילינסון פרופ׳ יואל ווינברג, מומחה ברפואה פנימית, במחלות ריאה וב-CF, אשר עמד בראש מרכז CF מבוגרים בפילדלפיה, ארה״ב.

 

לפרופ' ויינברג יש מעל 25 שנות ניסיון בטיפול בחולי CF מבוגרים. פרופ׳ וינברג יעמוד בראש המרפאה החדשה וינהל אותה, כדרכו, בתשומת לב ובדגש על סטנדרט רפואי מעולה.
מזה מספר חודשים, צוות מרפאת בילינסון מצוי בקשר הדוק אתנו ושותף לבניית תכנית המעבר אשר מבוססת על ליווי והכשרה מצדנו.

 

שיתוף פעולה זה משקף את השאיפה שלנו להמשיך ולהעניק לכם טיפול רפואי מצוין והוא מציב אתכם, המטופלים שלנו, ואת צרכיכם הרפואיים, במרכז.
דוגמא אחת לחלק מהמאמצים שנעשים על ידי מרפאת ראות מבוגרים בילינסון, הינה ייעודם של 3 חדרים למטופלי ה-CF מתוך שאיפה להקטין את סיכויי החולים להידבק בזיהומים צולבים בעת ביקורם במרפאה.

 

המעבר, באופן טבעי, עלול לעורר חששות ושאלות רבות. על מנת לייצר תהליך מעבר נכון, משמעותי, מקצועי ובעל ערך לכם, לבני משפחותיכם, ולנו, צוות המכון המלווה אתכם לכל אורך השנים – אנו מעודדים תקשורת כנה ופתוחה שתייצר מרחב בטוח לדיאלוג מפרה, להבעת מחשבותיכם ורגשותיכם בנוגע לתהליך כולו ולמרפאה החדשה.

 

בתוך כך, אנו מעוניינים לשמוע אתכם. דעתכם חשובה לנו והבעתה תסייע לנו רבות בבניית תהליך מוצלח. על כן, אנו מעבירים לכם שאלון אשר מבקש להבין את הצרכים הייחודיים והספציפיים של כל אחד ואחת מכם. הידע אשר ייאסף דרך שאלונים אלה יתמוך בבניית תהליך המעבר. בעזרתו ננסה להתאים ולתפור את תהליך ההעברה למידותיו של כל אחד מכם. את השאלון יש למלא ולשלוח לכתובת מייל מכון ריאות:

כאן יש תמונה

 

אנו מודים לכם על מילוי השאלונים ועל שיתוף הפעולה.

חשוב לנו לציין כי בהמשך תתקיימנה שיחות אישיות עם כל מועמד למעבר כחלק מתהליך מובנה וכוללני אותו אנו מיישמים.


בכבוד רב ובברכת הצלחה גדולה,
צוות המכון לרפואת ריאות והמרכז לסיסטיק פיברוזיס - CF ע"ש קטי ולי גראוב

עבור לתוכן העמוד