מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל

סיורי הכנה בחדר ניתוח לילדים ולהורים

במערך חדרי הניתוח של מרכז שניידר, החלו לפעול לאחרונה סיורי ההכנה בחדר ניתוח, המיועדים לילדים העומדים לפני ביצוע פעולות ניתוחיות. הסיורים בליווי רופא מרדים ואחות
פורסם: 18.10.15 | עודכן: 18.10.15


מרכז שניידר מציע לילדים והוריהם סיורי הכנה בחדר ניתוח. במערך חדרי הניתוח של מרכז שניידר לרפואת ילדים, החלו לפעול לאחרונה סיורי ההכנה בחדר ניתוח, המיועדים לילדים העומדים לפני ביצוע פעולות ניתוחיות. הסיורים מועברים כחלק מפעילות מערך ההדרכה הטרום ניתוחי, והם מתקיימים ביוזמת ד"ר יעקב כץ, מנהל מערך חדרי הניתוח ומחלקת הרדמה במרכז שניידר, אורלי רפאל, אחות אחראית מערך חדרי הניתוח במרכז שניידר ואור פוקס, מנהלת התפעול במערך חדרי הניתוח בשניידר.

מערך ההדרכה מפעיל מספר פעמים בחודש סיורים לילדים בליווי של רופא מרדים ואחות. הביקור מתחיל עם סיור באזור הקבלה ומתן הסברים לגבי התהליך ביום הניתוח. לאחר מכן מתלבשים הילד והוריו בבגדי חדר ניתוח לקראת הסיור באזור החדרים, נכנסים לחדר וזוכים להסבר לגבי הציוד בו: מוניטור, מיטה, מנורות ועוד. הילד חווה התנסות בחבישת מסיכת הרדמה וחש את המגע, הריח והמרקם של המסיכה, ובמקביל לכך מקבל הסבר על תהליך ההרדמה וההתעוררות, על כך שההורה יכנס איתו לחדר הניתוח ויהיה לצידו בעת ההתעוררות, על ההמתנה לסיום הניתוח ועל מסך המשפחות. הפעילות מסתיימת בסיור ביחידת ההתאוששות.

לדברי ד"ר יעקב כץ, מנהל מערך חדרי הניתוח ומחלקת הרדמה במרכז שניידר: "ניתוח הוא חוויה שעלולה לעורר חרדה, וליצור מצב של אי ודאות, אובדן שליטה, תלות מוחלטת בזרים ותחושה של איום על המצב הפיזי והנפשי. ממחקרים רבים שנערכו בנושא הפחתת רמות החרדה עולה כי מידע מלא ומקיף, תשובות מלאות על שאלות וביקור מקדים באתר חדרי ניתוח, מפחיתים באופן דרמטי את רמות החרדה ביום הניתוח, נוסכים ביטחון המשפיע על תגובת ההרדמה וכן על ההתעוררות ממנה, וכמובן הופכים את הלא ידוע לידוע ומוכר".

חזרה
עבור לתוכן העמוד