מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל

פרופ' רענן שמיר, מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד במרכז שניידר, נבחר לשמש כנשיא האיגוד האירופאי לגסטרואנטרולוגיה

פרופ' שמיר הוא הרופא הישראלי הראשון שיעמוד בראש האיגוד האירופאי לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בילדים. במקביל, פרופ' שמיר משמש כיו"ר ועדת התזונה של איגוד רופאי הילדים
פורסם: 1.06.15 | עודכן: 03.06.15

פרופ' רענן שמיר

האיגוד האירופאי קובע את המדיניות האירופאית לגבי אבחון וטיפול במחלות דרכי העיכול והכבד בילדים וכן את ההמלצות התזונתיות לילודים, ילדים ומתבגרים באירופה. האיגוד נחשב למוביל העולמי בקביעת המדיניות בנושאי תזונת ילדים ובטיפול במחלות כבד ודרכי העיכול בילדים.

פרופ' רענן שמיר, מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד במרכז שניידר, נבחר לשמש כנשיא האיגוד האירופאי לגסטרואנטרולוגיה ESPGHAN (European Society for Paediatric Gastroenterology Hepatology and Nutrition). האיגוד האירופאי לגסטרואנטרולוגיה הוא קובע מדיניות התזונה באירופה, אך הפך בשנים האחרונות לבעל השפעה רבה על המדיניות המותוות באסיה, אפריקה, אוסטרליה ודרום אמריקה. בנוסף לקביעת המדיניות המשפיעה על כלל האוכלוסיה, קובע האיגוד את תכנית ההתמחות במקצועות הגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בילדים באירופה, ואחראי על תכניות החינוך וקביעת הדגשים למימון מחקרים אירופאים בתחום. פרופ' שמיר הוא הרופא הישראלי הראשון שיעמוד בראש האיגוד האירופאי לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בילדים. במקביל, פרופ' שמיר משמש כיו"ר ועדת התזונה של איגוד רופאי הילדים.

לפני כשנה, בחודש יוני 2014, שימש פרופ' שמיר כנשיא הכנס השנתי של האיגוד האירופאי לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בילדים. הכנס השנתי של האיגוד, אשר נערך בישראל, נחשב לכנס המוביל בעולם בנושאי תזונת תינוקות וכן בקביעת המדיניות במחלות דרכי העיכול ומחלות כבד. הכנס השנתי של האיגוד האירופאי לגסטרואנטרולוגיה, בו השתתפו כ-2,500 רופאים מכ-100 מדינות, הוא בעל חשיבות רבה לרופאים המומחים בגסטרואנטרולוגיה מרחבי העולם, בזכות שיתוף הידע המאפשר את קידום הטיפול בילדים עם מחלות בדרכי העיכול ומחלות כבד.

פרופ' רענן שמיר משמש בתפקיד מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד במרכז שניידר לרפואת ילדים החל משנת 2007. לפני כן ניהל את לגסטרואנטרולוגיה ותזונת ילדים בבית החולים רמב"ם בחיפה, וקודם לכן התמחה במכון לגסטרואנטרולוגיה בשניידר.

לדברי פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים: "אני מברך את פרופ' שמיר על המינוי היוקרתי והמכובד. מינוי זה מהווה גאווה גדולה למרכז שניידר ומציב אותנו בקדמת המדע והרפואה העולמית".

חזרה
עבור לתוכן העמוד