מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל

תעביר את זה הלאה: פרויקט חדר המתנות

מתנדבת בעמותת ילדים שלנו פרסמה הודעה ובה ביקשה תרומות לחדר המתנות לילדים המטופלים במרכז שניידר. ההודעה זכתה לתפוצת ענק ברשתות החברתיות ובוואטסאפ - ואלפים מכל רחבי הארץ התקשרו אליה בטלפון והביעו נכונות לתרום
פורסם: 18.01.15 | עודכן: 18.01.15

 

עמותת ילדים שלנו הפועלת במרכז שניידר לרפואת ילדים, פנתה לציבור בבקשה לתרום מתנות לילדים המאושפזים בבית החולים, וקיבלה אלפי פניות מכל רחבי הארץ.

מירב הולנדר, מתנדבת בעמותה, הפיצה השבוע הודעת טקסט בין חבריה, באמצעות וואטסאפ והרשתות החברתיות, וביקשה תרומות מתנות לחדר המתנות, המשרת את הילדים המאושפזים בבית החולים. בתוך שעות ספורות קיבלה מאות הודעות טקסט ושיחות טלפון מאנשים פרטיים, ארגונים ציבוריים וחברות שונות מרחבי הארץ שביקשו לתרום מתנות, צעצועים ומשחקים לילדי מרכז שניידר.

חדר המתנות הוא פרויקט ייחודי המשרת את כלל ילדי מרכז שניידר, מגיל ינקות ועד גיל 18, ומטרתו להנעים את זמנם של הילדים במהלך תקופת האשפוז, להקל עליהם, לרומם את מצב רוחם ולהפחית חרדות.  מתנדבי העמותה  יוצאיםמדי בוקר  מחדר המתנות ומחלקים לילדים המאושפזים שי קטן. בנוסף, ילדים מגיעים לחדר המתנות בעמותה, לפני ואחרי בדיקות רפואיות. המחשבה שהם יכולים לבחור כל מתנה שרוצים, מרוממת באופן מיידי את מצב רוחם.

בנוסף ליוזמה זו, ילדים המאושפזים החוגגים את יום הולדתם בעת האשפוז, מקבלים מתנת יום הולדת. ציון האירוע, גם אם במסגרת אשפוז, משמח את הילד ובני המשפחה לצדו.  בשל ההקפדה על סטריליות כל המתנות חדשות ווהן גם לא עטופות בנייר אריזה, כדי  שהילדים יוכלו לראות ולבחור אותן.

"אני מודה לכל עם ישראל על ההיענות המדהימה והמרשימה למען פרויקט חשוב זה. כאמא לילד שאושפז במרכז שניידר במשך שבועות ארוכים, אני יודעת כמה משמעותי לילד ולבני משפחתו לקבל תשומת לב כזו. הפניות הרבות מחממות את הלב", אמרה מירב הולנדר, המתנדבת בעמותה.

עמותת ילדים שלנו היא זרוע גיוס המשאבים וארגון הידידים של מרכז שניידר. העמותה נוסדה בשנת 1993 ע"י הלן שניידר ז"ל ואיריס לנגר, כדי  לתמוך בפעילות החשובה של מרכז שניידר. מאז הקמתה,  תרמה העמותה מיליוני דולרים לבית החולים, יזמה פרויקטים, יצרה קשרים בינ"ל והיוותה גורם חשוב בהרחבתו ושמירתו של מרכז שניידר כגורם מוביל בתחום של רפואת ילדים בעולם.

לפרטים נוספים ולתרומת משחקים ניתן לפנות לעמותת "ילדים שלנו" באמצעות טלפון: 03-9217880 שלוחה 209, באמצעות דוא"ל: Irit@ourchildren.org.il, דרך אתר האינטרנט של העמותה: www.ourchildren.org.il או דרך עמוד הפייסבוק: Our Children.


 


ד"ר אפרת ברון-הרלב, סגנית מנהל מרכז שניידר, יחד עם מהליה סואץ, המתנדבת בעמותת "ילדים שלנו",
מעניקות מתנה לילדה המאושפזת בבית החולים

חזרה
עבור לתוכן העמוד