חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

רון גבע בן ה-15 עבר השתלת לב שהצילה את חייו

כשנה וארבעה חודשים לאחר שניצלו חייו בזכות השתלת לב מלאכותי, עבר לאחרונה הנער רון גבע השתלת לב אנושי
פורסם: 25.08.20 | עודכן: 25.08.20

רון גבע בן ה-15 מאילת חיכה תקופה ארוכה עד להודעה המרגשת שבישרו לו רופאיו לאחרונה: "נמצאה לך תרומת לב". רון, המטופל על ידי צוות מכון הלב במרכז שניידר, בראשות ד"ר עינת בירק, המתין כשנה לתרומת לב להצלת חייו.

רון חלה בסרטן העצמות לפני שנתיים וחצי. אחרי שהחלים וחזר לביתו בתום תקופה ארוכה של טיפולים, הוא החל שוב להרגיש לא טוב. טיפולי הכימותרפיה הרבים שעבר גרמו לפגיעה בליבו והוא נזקק להשתלת לב. בשל התדרדרות במצבו ועל מנת לייצבו ולהרוויח זמן עד למציאת תרומת הלב, הושתלה בגופו בניתוח ייחודי שנערך במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית, משאבת חדר שמאל בלב (לב מלאכותי -LVAD) שאפשרה לו להמתין תקופה ארוכה של שנה וארבעה חודשים במצב יציב עד לניתוח ההשתלה.
 
כמו במבצע צבאי מורכב, נערכו אנשי צוות רבים ממרכז שניידר לרפואת ילדים, קרדיולוגים, כירורגים, מרדימים וצוות חדר הניתוח, לניתוח השתלת לב שיציל את חייו של רון. את הניתוח ביצעו ד"ר גבי אמיר, מנהל שירות ניתוחי לב בילוד במרכז שניידר ופרופ' דן ערבות, מנהל מערך ניתוחי לב וחזה בבילינסון ושניידר יחד עם ד"ר יעקב כץ, מנהל מחלקת הרדמה במרכז שניידר. בסיום הניתוח הועבר רון ליחידה לטיפול נמרץ לב במרכז שניידר, בראשות פרופ' עובדי דגן ומנהלת הסיעוד רים עבד אל חי, להתאוששות מהניתוח המורכב, כשהוא מונשם ומורדם. כיום, רון התאושש, מצבו טוב והוא שוחרר מבית החולים ועבר עם אימו לדירה הקרובה למרכז שניידר על מנת שיהיה קרוב לבית החולים במהלך התקופה הקרובה.

אתי, אימו של רון: "אנחנו רוצים להודות לכל הצוות של מחלקת ניתוחי לב וחזה, על הטיפול המסור והיחס המדהים, נתנו לנו להרגיש שאנחנו בידיים טובות ותמיד קיבלו אותנו במחלקה (גם שלא היינו מאושפזים) בחיוך, ברצון לעזרה ובנעימות.  תודה מיוחדת לדר' עמיחי רוטשטיין על הליווי לאורך כל הדרך, על הדאגה והיחס החם וכן גם לכל צוות מכון הלב שתמיד קיבלו אותנו בנעימות ואיכפתיות. תודה גדולה לכל צוות מרפאת LVAD בבלינסון אשר טיפלו, תמכו באהבה וליוו אותנו עד לקבלת לב אנושי ונפלא. אנו מודים לצוות המנתחים על עשייתם המקצועית והקשה, הנעשית מתוך אנושיות ואכפתיות.  אין מילים אשר יכולות לתאר את גודל התודה והערכה, קיבלנו את החיים במתנה".

מרכז שניידר לרפואת ילדים הינו בית החולים המבצע את מרביתם המוחלט של ניתוחי השתלות האיברים בילדים בישראל. מאז הקמתו בוצעו למעלה מ- 600 השתלות לב, ריאה, כבד וכליות בתינוקות, ילדים ובני נוער, באחוזי הצלחה הדומים למרכזים הרפואיים הטובים בעולם.

 

עבור לתוכן העמוד