חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מרכז שניידר לרפואת ילדים - בית חולים מצטיין במניעת זיהומים

מרכז שניידר דורג כבית חולים מצטיין במניעת זיהומים. על פי מודל התמרוץ הלאומי של משרד הבריאות לשנת 2019
פורסם: 02.01.20 | עודכן: 02.01.20


מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית, דורג כבית חולים מצטיין במניעת זיהומים על פי מודל התמרוץ הלאומי של משרד הבריאות לשנת 2019. המודל מודד ומדרג את עשיית בתי החולים בתחום מניעת זיהומים נרכשים בבית החולים, עמידה בסטנדרטים הנדרשים למזעורם, והתמודדות ומיגור זיהומים הנגרמים מחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה.
 
מודל התמרוץ כלל 28 מדדים ב- 7 קטגוריות: תשתית ארגונית ומקצועית, ניטור והדרכות היגיינת ידיים וניקיון, תשתיות תומכות מניעת זיהומים, תהליכי טיפול בדגימות מיקרוביולוגיות, ניהול  אנטיביוטיקה, ניטור ותוצאי זיהומים, וחיסוני עובדים.

צוות מניעת זיהומים במרכז שניידר לרפואת ילדים, הכולל את פרופ׳ יצחק לוי, מנהל היחידה למניעת זיהומים, ד״ר מירב מור, מנהלת השירות למניעת זיהומים וסיגלית רוזנפלד, אחראית התחום בסיעוד, פועל רבות לקידום המודעות בנושא, ועורך הסברות לצוותים הרפואיים, הסיעודיים, הצוותים הפרא-רפואיים, עובדי בית החולים ולהורי הילדים המטופלים, כיצד על ידי פעולות פשוטות לשמירה על ההגיינה ניתן לבלום את מעגל העברת הזיהומים.

לדברי ד"ר אבינעם פירוגובסקי, סגן מנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים: "הישג מרשים זה הוא תוצאה ישירה של שותפות מלאה מצד כל עובדי מרכז שניידר, אשר דואגים בכל עת לבטיחות המטופלים הצעירים שלנו, מעצם הקפדתם על כללי הזהירות המתבקשים במניעת זיהומים. המלחמה בזיהומים היא שגרת יומנו ויחד נצליח לבלום את שרשרת העברת הזיהומים ובכך להקפיד על שמירת בטיחות המטופלים. כל הכבוד לאנשי היחידה למניעת זיהומים על עבודתם העקבית, הנחושה והמקצועית".

עבור לתוכן העמוד