חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מרכז שניידר לרפואת ילדים הוא בית החולים הבטוח ביותר בישראל

על פי דירוג משרד הבריאות של בתי החולים בישראל לשנת 2018
פורסם: 21.08.18 | עודכן: 21.08.18

מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית הוא בית החולים הבטוח ביותר בישראל, זאת על פי דירוג שערך משרד הבריאות במהלך שנת 2018, בו דורג מרכז שניידר במקום הראשון מתוך 28 בתי חולים, במדרג בתי החולים הבטוחים בישראל.

 

משרד הבריאות בדק אזורים מרכזיים בבית החולים, בהם עשויות להיגרם טעויות שיגרמו נזק משמעותי למטופל. בין האזורים הנבדקים: בית המרקחת, בנק הדם, חדרי הניתוח, מכוני הדימות וחדר המיון. בכל אחד מהאזורים נבדקו שני פרמטרים: האחד - תהליכים בהתנהלות הבטיחות של בית חולים והשני - תוצאותיו של אירוע הבטיחות. הנתונים משתקללים לציון אחד, המבוסס גם על הדיווחים אותם מעביר בית החולים למשרד הבריאות, וגם על ביקורת שבוצעה על ידי סוקרים חיצוניים שעברו הכשרה מיוחדת ובדקו את התנהלות בית החולים בשטח.

 

במסגרת הבדיקה, נבחן האם בית החולים פועל נכון בשלבי זיהוי המטופל, על מנת למנוע מצב בו החולה יקבל בטעות תרופה של חולה אחר, האם הסניטרים משנעים את המטופל הנכון למחלקה הנכונה, האם הרופא מוודא את פרטיו של המטופל לפני מתן ייעוץ ועוד. בנוסף, הסוקרים בבתי החולים בדקו האם הצוותים הרפואיים והסיעודי עברו את ההכשרות הקשורות לבטיחות, נבדקו עמידה בתקנים של התשתיות, וכן התקיימו שיחות עם אנשי הצוות הרפואי והסיעודי בכדי להתרשם מרמת המודעות שלהם בתחום הבטיחות.

 

כמו כן, נבדקו אילו פרויקטים התבצעו בכל מחלקה על מנת לשפר את הבטיחות, מה תהליך הלמידה והפקת לקחים מתקלות בטיחותית, כמות תקריות "כמעט ונפגע" אירועים בהם כמעט שנגרם נזק למטופל אבל נמנע ברגע האחרון ועוד. 

 

צוות היחידה לבטיחות הטיפול וניהול סיכונים במרכז שניידר לרפואת ילדים פועל רבות לקידום המודעות בנושא בטיחות המטופל, ביצוע הדרכות לצוותים הרפואיים, הסיעודיים, הצוותים הפרא-רפואיים ועובדי בית החולים, בקרה, מעקב והקפדה אחר נהלי הבטיחות. 

 

צוות היחידה לבטיחות המטופל וניהול סיכונים במרכז שניידר כולל את ד"ר אבינעם פירוגובסקי, סגן מנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים ומנהל היחידה לבטיחות הטיפול וניהול סיכונים, עידית רונן, מרכזת התחום, פרופ' יצחק ורסנו,

רופא יועץ, ד"ר ורד הופר, רופאת היחידה, עפרה מליחי, אחות היחידה ורפרנטית חדר הניתוח, טל זילברשטיין, רכזת תחום האיכות ומזל אבדורחמנוב, מזכירת היחידה. 

 

לדברי ד"ר אבינעם פירוגובסקי, סגן מנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים: "גאווה גדולה למרכז שניידר לרפואת ילדים ועובדיו על הובלת רשימת בתי החולים הבטוחים בארץ. תודה לחבריי ליחידה לניהול סיכונים על עבודתם המקצועית, העקבית והבלתי מתפשרת, יישר כח לכל עובדי מרכז שניידר, אשר בזכות שיתוף הפעולה, הגענו להישג המרשים, המספק בטיחות מלאה למאות אלפי הילדים המטופלים במרכז שניידר מדי שנה. מבחינתנו, בטיחות הטיפול הינה תרבות שאנו מגשימים הלכה למעשה מדי יום".

 

 

כותבים עלינו:


הדירוג נחשף לראשונה: אלו בתי החולים הבטוחים ביותר
בדיקת "ידיעות אחרונות" מול 28 המרכזים הרפואיים, על סמך המדדים שקבע משרד הבריאות, חושפת בפעם הראשונה את דירוג בתי החולים הבטוחים בישראל
"ynet"

עבור לתוכן העמוד