חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

על היחידה

היחידה לאורולוגיה מטפלת בילדים עם מגוון בעיות בדרכי השתן, מפשוטות ועד מורכבות. מדי שנה מבקרים ביחידה כ־4,000 ילדים וכ־650 ילדים עוברים ניתוחים, שחלקם מבוצעים בטכנולוגיות זעיר פולשניות מתקדמות. צוות היחידה כולל שני רופאים בכירים שהתמחו באורולוגיית ילדים, רופא מתמחה באורולוגיה, אחיות, פסיכולוגים, עובדת סוציאלית, דיאטנית ומזכירה רפואיתהיחידה לאורולוגיה ילדים בשניידר היא מהגדולות בארץ בתחומה: מדי שנה מבקרים במרפאה יותר מ־4,000 מטופלים - תינוקות, פעוטות, ילדים ובני נוער. צוות המנתחים ביחידה מבצע יותר מ־600 ניתוחים בשנה. צוות הכירורגים ביחידה כולל שלושה מנתחים בכירים ועתירי נסיון, אשר עברו השתלמויות במרכזים הרפואיים המובילים בעולם. כל אחד מהרופאים בצוות עבר הכשרות ייחודיות בתחומים בתחומים ייחודיים: 

 • ניתוחים לפרוסקופיים ורובוטיים
 • שחזורים של דרכי שתן תחתונות
 • ניתוחים אנדוסקופים וזעיר־פולשניים להרחקת אבנים מדרכי השתן

טיפול באהבה
לצד הרופאים המנתחים, פועל צוות סיעודי ורב־תחומי אשר מקדיש את זמנו באהבה לילדים המטופלים, תוך מתן תשומת לב מיוחדת לילדים שנזקקים לבירור ייחודי בבעיות מורכבות. בירור זה כולל בדיקת זרימת שתן עם EMG ובדיקה אורודינמית. לצורך בדיקות אלה דרוש ציוד מורכב, ניסיון בגישה לילדים ולא פעם נעזרים בתרופות מטשטשות או בגז צחוק כדי להקל על תחושת החרדה של המטופלים הצעירים.

צוות האחיות  אחראי גם להדרכת ההורים והילדים לפני ניתוחים מורכבים. לא פעם יש צורך בהכנה רגשית לפני ניתוח וגם לאחריו וכאן נרתמים לעזרת הילדים הפסיכולוגים של היחידה ועובדת סוציאלית שעוסקת גם בטיפולים.


ביחידה האורולוגית מטפלים גם בהרטבות מורכבות שקשורות בדלקות בדרכי השתן, שחלקן עלולות גם לפגוע בכליות. לצורך כך, הוקם צוות רב־תחומי שכולל פסיכולוגים ומרפאה באמנות, דיאטנית וכן טיפולים בביופידבק על די אחיות היחידה.


צוות רב־תחומי
מרכז שניידר הוא בית החולים היחיד בישראל שהינו ייעודי לילדים והיחידה לאורולוגיה ילדים פועלת בשיתוף פעולה עם מחלקות ויחידות נוספות במרכז שניידר, וזאת לטובת מטופלים עם בעיות שונות בתחומים נוספים. שיתופי פעולה כאלה הונהגו במגוון מקצועות והתמחויות:

 

 • נפרולוגיה
  אורולוגיה ונפרולוגיה הם תחומים שלעתים קרובות משיקים זה לזה, ולכן נדרש שיתוף פעולה הדוק בין שני התחומים לטיפול מיטבי בילד. מרפאת אבנים בדרכי השתן  היא דוגמה יחידה במינה שכוללת נפרולוג, אורולוג, אחות ודיאטנית על מנת לתת מענה מיטבי בברור הסיבות להיווצרות אבנים, בטיפול הכירורגי ובמעקב וטיפול לאחר הרחקת האבנים.

 • כירורגיה
  קיים שילוב במגוון תחומים כמו איטמות פי טבעת (קולורקטלי) ושיתופי פעולה בפגישות ובניתוחים משותפים.

 • אנדוקרינולוגיה
  צוות היחידה מקיים דיונים משותפים מומחים במכון לאנדוקינולוגיה וסוכרת על ילדים עם בעיות בהתמיינות מינית, כמו גם בעיות התפתחות של איברי המין והרבייה.

 

עבור לתוכן העמוד