חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
JCI - תו תקן של איכות ובטיחות
חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

סיפורו של הילד אריה

כאן יש תמונה

בתמונה: אריה הקטן ואימו לאה עם נציגי הצוות הרפואי שטיפל בו לאורך הדרך - מלר"ד, טיפול נמרץ, מחלקה כירורגית, ילדים ב' וחדר ניתוח

 

למחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) של מרכז שניידר הגיע אריה, פעוט בן שנתיים וחצי מבני ברק, שאובחן כחולה קורונה ולאחר יומיים רצופים של חום גבוה והקאות החל לאבד מחיוניותו והיה בסכנת חיים.
ד"ר קרן שחר ניסן, רופאה בכירה במחלקה קיבלה את פניו של אריה ויחד עם צוות רפואי וסיעודי ממוגן, הוא הועבר ישירות לחדר החייאה ממוגן קורונה.

כבר בזמן ההערכה הראשונית והטיפול הדחוף התגלה כי בטנו של אריה תפוחה וקשה, מה שהעלה חשד לזיהום ממקור בטני. בחדר ההחייאה מצבו של אריה התייצב ובבדיקות התגלה מקור הזיהום- נקב במעי בעקבות דלקת חריפה בתוספתן, מקרה נדיר יחסית לפעוט כל כך קטן.
הפגיעה מהזיהום בגופו של אריה הייתה נרחבת והובילה להתפשטות הזיהום גם לאיבריו הפנימיים וגם לזרועות.
אריה הועבר מיידית לחדר הניתוח, שם עבר ניתוח חירום שהציל את חייו . בסיום הניתוח המורכב הועבר אריה להמשך טיפול ביחידה לטיפול נמרץ שם התאושש, החלים מנגיף הקורונה ועבר למחלקה הכירורגית, אך אז התחילה דרמה נוספת!

בעת שהותו במחלקה, החל מצבו להתדרדר ועלה החשד כי הוא סובל מזיהום נוסף. בצילום הסיטי התגלה זיהום סמוך לכבד והוא הוכנס לניתוח בהול נוסף. בתום הניתוח חזר אריה לאשפוז במחלקה הכירורגית שם התאושש, החלים ושוחרר לביתו. לאה, אימו של אריה הודתה בהתרגשות: "אנחנו רוצים להודות על הטיפול המסור והמקצועי של הצוות המדהים בשניידר שידעו לאבחן ולטפל במהירות והצילו את חיי בננו, התמזל מזלנו שהגענו לפה ותודתינו נתונה לכלל עושי המלאכה הנהדרים שפגשנו בכל מחלקות בית החולים".

שמחים שאריה הקטן חזר לעצמו ומאחלים לו ולהוריו חיים מאושרים ובריאים, ללא דרמות.

עבור לתוכן העמוד