חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

ארגונים מסייעים

 
עמותת נאמני מרכז שניידר


עמותת נאמני מרכז שניידר היא אגודת הידידים הפועלת למען בית החולים מאז הקמתו ב- 1992. אגודת הידידים הוקמה במטרה לסייע לבית החולים בכל הקשור לפיתוחו וקידומו.     

עמותה רשומה מס. 580168987

 

נאמני מרכז שניידר היא מלכ''ר, הרשומה ברשם העמותות ומתנהלת על פי כל הדרישות והנהלים של הרשם. בנאמני מרכז שניידר חברים אנשי עסקים, אנשי ציבור וחברה. פעילי העמותה הנם מתנדבים, חלקם מלווים את פעילות העמותה מיום הקמתה. משך השנים העמותה ערכה אירועים ומבצעי התרמה במטרה לסייע ברכישת ציוד למחלקות השונות בבית החולים, שיפוץ והרחבת יחידות כמו היחידה לטיפול נמרץ לב וכן מימון פרויקטים מיוחדים וסיוע בצרכים מיוחדים של הילדים המטופלים.

כספי התרומות מיועדים במלואם לטובת צרכי בית החולים והילדים המטופלים בו, כל זאת על פי הנחיות הנהלת בית החולים ואישור הנהלת העמותה. 
 
טלפון: 03-9253481, פקס: 03-9210784
דוא"ל:  [email protected]
אתר העמותה: www.fos.org.il 

עמותת קרן ילדים שלנו – י.ש. (ע.ר.)


עמותת קרן ילדים שלנו היא ארגון הידידים וזרוע גיוס המשאבים של מרכז שניידר. העמותה נוסדה בשנת 1993 על ידי הלן שניידר ז"ל ואיריס לנגר, כדי לקדם ולפתח את מרכז שניידר וכן לסייע לאנשי הצוות ולילדים המטופלים ובני משפחותיהם.

התורמים, הידידים והמתנדבים של עמותת ילדים שלנו לוקחים חלק פעיל בהגשמת מטרות העמותה;‏ לגייס באופן ישיר או עקיף את המשאבים והאמצעים הדרושים לספק את שרותי הרפואה הטובה ביותר לילדים שלנו.

באמצעות מחלקת גיוס המשאבים והפיתוח, העמותה רוכשת ציוד עבור המחלקות והמרפאות, מממנת מחקרים והכשרת רופאים, יוזמת ומממנת פרויקטים ותוכניות לחיזוק והעצמת הילדים, כגון: מרכז הסטארלייט (באמצעות משחק, אומנות ותוכניות חווייתיות), מרכז לרפואה משלימה, ספרייה וחדרי פעילות במחלקות (פרויקט חיי הילד).
מחלקת המתנדבים מרכזת מערך של למעלה מ- 500 מתנדבים, שמגשימים משאלות ומחלקים מתנות על בסיס יומי לילדי ביה"ח, במטרה לשפר את רווחתם ואיכות חייהם של המטופלים, במהלך התקופה הקשה של אשפוזם.

תחומי פעילות העמותה כוללים:

 • רכישת מכשור רפואי וציוד שוטף למחלקות ולמרפאות.

 • מימון פרויקטים מחקריים אשר יקדמו אותנו למאה ה- 21.

 • סיוע בהקמת יחידות הטיפול, מהטובות בתחומן, ופרויקטים חדשניים.

 • סיוע בהגשמת בקשותיהם וחלומותיהם של הילדים.

 • הקמת והפעלת מרכז הסטארלייט – פרויקט מיוחד המאפשר לילדים להתמודד טוב יותר עם מחלתם באמצעות משחק, אמנות מולטימדיה ומחשבים.

 • סדנאות לימודיות וועידות רפואיות. לדוגמא, הבאת מרצים לישראל כגון: ד"ר פאטץ' אדאמס, הליצן הרפואי הראשון ופרופ' פארק, יוצר שיטת ה-סו-ג'וק.

 • ריכוז מערך של כ- 500 מתנדבים, המגישים, בשיתוף עם הצוות הרפואי, הסיעודי והחינוכי, עזרה חיונית לילדים, כולל מתן תשומת לב, חיוך ומתנה לכל ילד חדש שמתאשפז וכן ארגון מסיבות ימי הולדת, חגים ואירועים מיוחדים לילדים בתקופה הקשה של אשפוזם.

להלן דוגמאות לפרויקטים שהעמותה מממנת על בסיס חודשי:

תרומה למחלקות ביה"ח ולמרפאות החוץ
במצב הכלכלי הקשה  של ימינו, ביה"ח אינו מסוגל לתחזק ולספק את כל הציוד הנדרש למחלקות ומרפאות החוץ. העמותה שמה לה למטרה לסייע לבית החולים ברכישת ציוד חיוני ומקצה משאבים לרכישת ציוד רפואי, ערכות אבחון, מכשירי ניטור ופרויקטים פורצי דרך כגון: הקמת יחידה לטיפול בכוויות ילדים, היחידה מסוגה בישראל, רכישת ערכות בדיקה לילדים חולי סוכרת, הרחבת אזורי המתנה להורים ועוד.

תוכנית חיי הילד וחדרי הפעילות
העמותה מממנת על בסיס חודשי את רכישת רוב המשחקים ואביזרים לחדרי הפעילות, אשר ממוקמים בכל המחלקות במרכז שניידר. חדרי הפעילות מאפשרים לילדים להשלים חומר לימודי בשעות הבוקר, לשחק וליצור בשעות הפנאי ובכך להעביר את זמנם באופן מהנה, על אף שאינם יכולים לצאת מהמחלקה. הצוות הרפואי הביע את הערכתו לתוכנית, משום שהיא מעלה חיוך על פניהם של הילדים ומפחיתה את הדמעות והפחד.

 

פרויקט מתנה לכל ילד
העמותה מתקצבת רכישת צעצועים והפתעות לילדים לקראת תהליכים רפואיים וכן חלוקת מתנה לכל ילד חדש שמתאשפז בבית החולים, מדי יום, באמצעות מתנדבים המיועדים לתפקיד. המתנות מרוממות את רוחם של הילדים ומפחיתות מחששותיהם ומסבלם. 
אודות חדר המתנות - פרויקט "מתנה לכל ילד">>

הגשמת משאלות והגשת עזרה להורים
חברי העמותה מגשימים משאלות לילדים ומנסים לעזור להם בכל דרך אפשרית באמצעות הזמנת סלבריטאים, כוכבי ספורט, כוכבי ילדים נערצים או יציאה לטיולים במידה ומתאפשר. המטרה היא לעודד, לתמוך בכל דרך אפשרית ולשמח את הילדים. כמו כן, מתנדבי העמותה מנעימים את זמנם של הילדים המרותקים למיטתם וכך יכולים ההורים לזכות במנוחה קצרה.

מרכז הסטארלייט
עמותת ילדים שלנו הקימה את מרכז הסטארלייט ב- 1996, בעזרתם הנדיבה של תורמים מן הקהילה, כגון הקרן המשפחתית של משפחת אריסון. זהו מרכז מולטימדיה ייחודי, ממוחשב ואורקולי, שמחזק את הדימוי העצמי של הילדים וגורם להם להרגיש בשליטה רבה יותר על הסובב אותם. מרכז הסטארלייט מציע לילדים מרחב משחק עשיר בסביבה מיוחדת ורגועה, שבו הם יכולים לשכוח ממחלתם לזמן קצר, באמצעות אומנות, יצירה, משחק וטכנולוגיית מחשבים כגון: אינטרנט, שיחות ועידה ומשחקי מולטימדיה ממוחשבים. המרכז פותח אחרי שנים של מחקרים, שהוכיחו שילדים זקוקים ליותר מאשר טיפול רפואי טוב בשביל להבריא; הם זקוקים לשמחה, עליזות ומשחק.

המרכז משרת את כל הילדים המטופלים בביה"ח, מגיל שנה עד 18 ובני משפחותיהם. לעיתים משמש המרכז מקום לכנסים קטנים ומפגשים של הצוות הרפואי.
העמותה דואגת להגיע לכל ילד אשר מטופל במרכז שניידר, גם לילדים אשר מרותקים למיטותיהם ואינם יכולים לעזוב את המחלקה ולבקר בסטארלייט. אין ספק שעבור הילדים זו חוויה אחרת וזיכרון חיובי מבית החולים.
המרכז זקוק באופן תמידי לשדרוג מערכות המחשבים והציוד.
 

פרויקטים ופעילויות במרכז הסטארלייט
מרכז הסטארלייט מציע את הפעילויות הבאות:

 • פרויקט אומנות – פינת יצירה, שבה הילדים יכולים להשתמש במלאכות יד שונות ע"פ חלוקה לפינות עבודה.
 • תיאטרון – הופעות שנערכות ע"י ליצנים, מספרי סיפורים, קוסמים, זמרים, מפעילי בובות וכו'
 • משחקים – אולם בעל 40 מקומות, אשר תוכנן באופן מרהיב וצבעוני, המכיל משחקים, צעצועים וספרים לכל הגילאים.
 • פרויקט סטאר-זום – מערכת ביפרים . במספר מחלקות הילד מקבל ביפר, המאפשר לו לחכות לתוצאות הבדיקה או לתורו לבדיקת רופא באופן מהנה במרכז הסטארלייט. כאשר מגיע תורו של הילד לקבל טיפול, הוא מקבל הודעה לביפר.
 • מולטימדיה – טכנולוגיה חדשה כגון אינטרנט, שיחות ועידה טלפוניות ומשחקי מולטימדיה
 • פרויקט מחשב לכל ילד – מתנדבי העמותה מגיעים לילדים אשר חולים מכדי להגיע למרכז הסטארלייט ומרותקים למיטותיהם, עם מחשבים ניידים בהם ניתן לגלוש באינטרנט, לצפות בסרטים ולשחק במשחקי מחשב וכו'.

פרויקט הספרייה – מרכז הסטארלייט מפעיל ספרייה מיוחדת בביה"ח.             
במרכז הסטארלייט קיימת ספרייה פעילה המשרתת את כלל המטופלים, בה ניתן לקרוא ולשאול ספרים, משחקי יצירה ומשחקי קופסא לכל הגילאים וכן לצפות בקלטות וידאו ו- DVD במגוון נושאים, ע"ג מסך רחב, על בסיס יומי. הקלטות מושאלות גם למחלקות. הספרייה הקיימת כיום נמצאת בחדר שלא תוכנן במקור כספריה ולכן לא עונה על הצורך ההולך וגדל למקום ישיבה שקט ונעים, שבו ניתן לבחור ולהתאים בנחת את הספר, הסרט או המשחק לגיל וליכולות של הילדים המאושפזים. כחלק ממאמצי העמותה המתמשכים לשפר את איכות חייהם של הילדים המטופלים במרכז שניידר, אנו מעוניינים לשפץ ולהרחיב את הספרייה ואת השירותים הניתנים על ידה.

אם ברצונך להתנדב או לתרום או ניתן לפנות ל:
עמותת ילדים שלנו, מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל
רח' קפלן 14 פתח-תקווה, מיקוד 49202
טלפון: 03-9217880, 03-9253802, פקס: 03-9210885
דוא"ל: [email protected]
אתר העמותה: www.ourchildren.org.il

 


ארגונים מסייעים נוספים:
עזר מציון
יד שרה

אור מנחם

 
אנו מודים לכל הארגונים המסייעים לנו לדאוג לרווחת הילדים החולים ובני משפחותיהם

עבור לתוכן העמוד