סליידר כתבות
דלג על סליידר כתבות

תרומת כליה הצילה את חייו של אלכס

ניתוח נדיר של השתלת כליה בתינוק בן שנה ועשרה חודשים בוצע במרכז שניידר. אלכס הוא מושתל הכליה הקטן ביותר בארץ מזה שני עשורים

להמשך הכתבה... >

פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר, מונה ...

המינוי הוענק כחלק מהסכם שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות לארגון בתי החולים הסיני

להמשך הכתבה... >

תסמונת הראש השטוח (פלגיוצפליה תנוחתית) ...

מה הן הסיבות השכיחות לצורת ראש אסימטרית בתינוקות, איך מאבחנים את תסמונת הראש השטוח ומה הן הגישות לטיפול בבעיה?

להמשך הכתבה... >

טיקים אצל ילדים

ד"ר נועה בן ארויה מילשטיין, פסיכיאטרית ילדים ונוער, מנהלת המרפאה לטיקים ותסמונת טורט במרכז שניידר מדברת על טיקים תנועתיים וקוליים אצל ילדים ונוער

להמשך הכתבה... >
סליידר כתבות
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חדש במרכז שניידר: MRI תוך ניתוחי ביחידה לנוירוכירורגיה

טקס חנוכת חדר ניתוח נוירוכירורגי תחת MRI נערך לאחרונה במערך חדרי הניתוח של מרכז שניידר. ד"ר שלום מיכוביץ', מנהל יחידת נוירוכירורגיה במרכז שניידר הציג את חדר הניתוח המשוכלל  והודה לתורמים שאפשרו את הקמתו. הטקס נערך במעמד חברי הנהלת מרכז שניידר ונציגי התורמים.

הכנסת מכשיר הדמיה משוכלל כמו MRI לתוך חדר הניתוח הוא המשכו של תהליך הצטיידות והובלת קדמה טכנולוגית במרכז שניידר אשר הופך אותו לאחד מהמרכזים המתקדמים בעולם המערבי בהם נעשה שימוש קבוע ב- MRI, נביגייטור ומיקרוסקופ חדשניים בזמן ניתוחי מוח ועמוד שדרה בילדים.

במרכזו של תהליך זה עומדת ההדמיה התוך-ניתוחית על כל ענפיה והשימוש בה בזמן אמת לשיפור התוצאות הניתוחיות ולהגדלת בטיחות החולה סביב העשייה הניתוחית. MRI תוך ניתוחי מספק הדמיה עדכנית ואמינה המשקפת את מצב השדה הניתוחי בזמן אמת, ובכך מאפשר ראיה כוללת יותר של המוח מסביב או אזורים מרוחקים. ראיה גלובלית זו של המוח בזמן הניתוח היא חשובה בעיקר בשל העובדה שרקמת המוח נעה ומשנה את מקומה בתוך החלל התוך-גולגולתי ככל שהניתוח מתקדם, תופעה הנקראת BRAIN SHIFT. המערכת מאפשרת לרופא לתכנן לפני הניתוח ובזמן הניתוח את המהלכים הרצויים בכדי להגיע לתהליך בדרך הטובה והמדויקת ביותר. ה-MRI התוך ניתוחי מאפשר גם כריתה טובה יותר של גידולים במיוחד אלה בדרגה נמוכה הדומים במראה לרקמה המוחית התקינה.

לדברי ד"ר שלום מיכוביץ, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים: "אנו במרכז שניידר מטפלים במקרים מורכבים ביותר בנוירוכירורגית ילדים. חדר לנוירוכירורגיה תחת MRI  החדש והמערכות הטכנולוגיות החדישות שהתווספו הינו המתקדם ביותר שיש כיום, והוא מאפשר לנו להשתמש באמצעים אשר נמצאים בקדמת הטכנולוגיה בעולם, הודות למחווה הנדיבה של התורמים".

11/09/2016
Back
הרשמה לקבלת נויזלטר
דלג על הרשמה לקבלת נויזלטר
הרשמה לקבלת נויזלטר
עבור לתוכן העמוד