סליידר כתבות
דלג על סליידר כתבות

תרומת כליה הצילה את חייו של אלכס

ניתוח נדיר של השתלת כליה בתינוק בן שנה ועשרה חודשים בוצע במרכז שניידר. אלכס הוא מושתל הכליה הקטן ביותר בארץ מזה שני עשורים

להמשך הכתבה... >

פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר, מונה ...

המינוי הוענק כחלק מהסכם שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות לארגון בתי החולים הסיני

להמשך הכתבה... >

תסמונת הראש השטוח (פלגיוצפליה תנוחתית) ...

מה הן הסיבות השכיחות לצורת ראש אסימטרית בתינוקות, איך מאבחנים את תסמונת הראש השטוח ומה הן הגישות לטיפול בבעיה?

להמשך הכתבה... >

טיקים אצל ילדים

ד"ר נועה בן ארויה מילשטיין, פסיכיאטרית ילדים ונוער, מנהלת המרפאה לטיקים ותסמונת טורט במרכז שניידר מדברת על טיקים תנועתיים וקוליים אצל ילדים ונוער

להמשך הכתבה... >
סליידר כתבות
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

הכל נשאר במשפחה


גאיה הקטנה סבלה ממחלת כבד מולדת ונמצאה בטיפול אינטנסיבי כמעט מיום היוולדה. בשל ההתדרדרות במצבה הרפואי והסכנה שנשקפה לחייה, נזקקה להשתלת כבד.
גלית, אמה של התינוקת גאיה, אם חד הורית, בצעה הערכה ראשונית לבדיקת התאמה לתרומת אונת כבד לבתה, ונתבקשה להוריד במשקל כדי שתוכל לתרום אונת כבד. יחד עם אחותה, פזית, נרשמה האם לתכנית מיוחדת המעודדת ירידה במשקל. האם נתקלה בקשיים לרדת במשקלה ומי שהצליחה לרדת יפה במשקל הייתה דווקא פזית.

פזית, דודתה של גאיה, אם לשלושה ילדים קטנים, לא היססה והחליטה כי היא תתרום את אונת הכבד לאחייניתה. לפני מספר שבועות, בוצע הניתוח המורכב על ידי ד"ר מיכאל גורביץ, רופא בכיר במערך ההשתלות במרכז שניידר וצוות מערך ההשתלות, בראשות פרופ' איתן מור. את תיאום ההשתלה ביצעה מתאמת המושתלים, האחות מיכל שפיר.

הניתוח והמהלך לאחריו היו קשים, סוערים ודרמטים כאשר חייה של גאיה היו בסכנה. בעזרת מומחי טיפול נמרץ במרכז שניידר בראשות ד״ר אלחנן נחום, יחד עם ד״ר מוריס טופז, מנהל יחידת הפלסטיקה ב"הלל יפה" שהוזמן לסייע עם מערכת חדשה שהוא פיתח לסגירת דופן הבטן, הצליח הצוות הרפואי להציל את חייה של גאיה והשבוע היא שוחררה לביתה.

מרכז שניידר לרפואת ילדים הינו בית החולים המבצע את מרביתם המוחלט של ניתוחי השתלות האיברים בילדים בישראל, ומבתי החולים הבודדים לילדים בעולם אשר ערוך לבצע מספר ניתוחי השתלות איברים במקביל. מאז הקמת מרכז שניידר לרפואת ילדים, בוצעו בו למעלה מ- 500 השתלות ביניהן: לב, ריאה, כבד וכליות בתינוקות, ילדים ובני נוער, באחוזי הצלחה הדומים למרכזים הרפואיים הטובים בעולם.

15/08/2016
Back
הרשמה לקבלת נויזלטר
דלג על הרשמה לקבלת נויזלטר
הרשמה לקבלת נויזלטר
עבור לתוכן העמוד