סליידר כתבות
דלג על סליידר כתבות

תרומת כליה הצילה את חייו של אלכס

ניתוח נדיר של השתלת כליה בתינוק בן שנה ועשרה חודשים בוצע במרכז שניידר. אלכס הוא מושתל הכליה הקטן ביותר בארץ מזה שני עשורים

להמשך הכתבה... >

פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר, מונה ...

המינוי הוענק כחלק מהסכם שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות לארגון בתי החולים הסיני

להמשך הכתבה... >

תסמונת הראש השטוח (פלגיוצפליה תנוחתית) ...

מה הן הסיבות השכיחות לצורת ראש אסימטרית בתינוקות, איך מאבחנים את תסמונת הראש השטוח ומה הן הגישות לטיפול בבעיה?

להמשך הכתבה... >

טיקים אצל ילדים

ד"ר נועה בן ארויה מילשטיין, פסיכיאטרית ילדים ונוער, מנהלת המרפאה לטיקים ותסמונת טורט במרכז שניידר מדברת על טיקים תנועתיים וקוליים אצל ילדים ונוער

להמשך הכתבה... >
סליידר כתבות
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מוכנות לחירום

במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית, הסתיים בהצלחה תרגיל ראשון מסוגו לקליטת ילדים מאירוע טוקסיקולוגי רב נפגעים. זוהי הפעם הראשונה ב- 25  שנות קיומו שבית החולים מתורגל באופן עצמאי במתאר שעת חירום ע"י פיקוד העורף והאגף לשעת חירום במשרד הבריאות.

בתרגיל השתתפו רופאים, אחיות, סניטרים, עובדים סוציאליים, אנשי ביטחון, עובדי המנהלה ועוד. במסגרת התרגיל קלטו צוותי הרפואה את הנפגעים כשהם ממוגנים במיגון מלא. הייחוד והאתגר בתרגיל הינו הצורך למיין את הנפגעים, לנטרם, להפשיטם ולטהרם טרום כניסתם לבית החולים להמשך הטיפול הרפואי וזאת תוך מיגון מקסימלי של הצוות המטפל, לבל יפגע מחומרים רעילים.

ד"ר אבינעם פירוגובסקי, סגן מנהל מרכז שניידר והאחראי על שעת חירום: "התרגיל דימה מצב חריג בו התנסו הצוותים הרפואיים והסיעודיים בטיפול באירוע רב נפגעים בעל פגיעות טוקסיקולוגיות, פציעות מורכבות ומצבי דחק (חרדה). מטרת התרגיל הייתה לשמור על רמת מוכנות גבוהה, לתרגל וללמוד את התרחיש. בשנים האחרונות שיפרנו את המוכנות של בית החולים לארועי חירום שונים; נכתבו נהלים והוקם אתר שע"ח, הותקן צופר אזעקה, החלונות מוגנו, נרכשו מערכות תקשורת ומערכות לקריאת סגל בשעת חירום, בית החולים הוכר כמפעל חיוני בשע"ח, הוקם מרכז מידע למשפחות ומרכז מידע טלפוני על ציודו, שודרג מטה החירום ומוסד הקשר עם פיקוד העורף ועם האגף לשעת חירום במשרד הבריאות זאת על מנת לסייע לצוותי בית החולים בתפקוד מיטבי בזמן אמת".

 

ציפי עוז, מרכזת שעת חירום, הנהלת הסיעוד: "ניכר שבהתארגנות וההכנות לתרגיל היתה התגייסות ונכונות של כל הצוותים שהפגינו ידע ומיומנות מקצועית. אני בטוחה שיינתן מענה מיטבי בעת התרחשות אירוע טוקסיקולוגי."

15/08/2016
Back
הרשמה לקבלת נויזלטר
דלג על הרשמה לקבלת נויזלטר
הרשמה לקבלת נויזלטר
עבור לתוכן העמוד