סליידר כתבות
דלג על סליידר כתבות

תרומת כליה הצילה את חייו של אלכס

ניתוח נדיר של השתלת כליה בתינוק בן שנה ועשרה חודשים בוצע במרכז שניידר. אלכס הוא מושתל הכליה הקטן ביותר בארץ מזה שני עשורים

להמשך הכתבה... >

פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר, מונה ...

המינוי הוענק כחלק מהסכם שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות לארגון בתי החולים הסיני

להמשך הכתבה... >

תסמונת הראש השטוח (פלגיוצפליה תנוחתית) ...

מה הן הסיבות השכיחות לצורת ראש אסימטרית בתינוקות, איך מאבחנים את תסמונת הראש השטוח ומה הן הגישות לטיפול בבעיה?

להמשך הכתבה... >

טיקים אצל ילדים

ד"ר נועה בן ארויה מילשטיין, פסיכיאטרית ילדים ונוער, מנהלת המרפאה לטיקים ותסמונת טורט במרכז שניידר מדברת על טיקים תנועתיים וקוליים אצל ילדים ונוער

להמשך הכתבה... >
סליידר כתבות
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

"הנפילה שהצילה את חיי"

הילד מחמוד עם ד"ר גוסטבו רייז (מימין) וד"ר שלום מיכוביץ (משמאל)

לפני מספר שבועות נפל מחמוד בן ה-5 בביתו ונחבל בראשו בצורה משמעותית. הוא הגיע למרכז שניידר לרפואת ילדים מחוסר הכרה ומונשם. בצילום CT ראש נצפה דימום תוך גולגולתי נרחב עם שברים מרובים בגולגולת. הילד הוכנס באופן בהול לחדר הניתוח, לניקוז הדימום על ידי ד"ר גוסטבו רייז, נוירוכירורג בכיר במרכז שניידר וד"ר ישעיהו הומברגר, מתמחה בנוירוכירורגיה. לאחר הניתוח, הועבר ליחידה לטיפול נמרץ במרכז שניידר, בראשות ד"ר אלחנן נחום, התאושש וחזר להכרה מלאה למחרת הניתוח.

בצילום CT ראש חוזר לאחר הניתוח, נמצא כי כל הדימומים נוקזו במלואם. לתדהמת הרופאים, נצפה בצילום ממצא החשוד כגידול, שאינו קשור לחבלה המקורית. לאור הממצא החריג, ועל מנת להשלים את הבירור, בוצע צילום MRI אשר אישר את החשד - הילד סובל מגידול בראשו במקום אסטרטגי ואיזור קריטי במרכז המוח.

ד"ר שלום מיכוביץ, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה במרכז שניידר, יחד עם ד"ר גוסטבו רייז, נוירוכירורג בכיר בשניידר, החליטו כי יש לנתח את הילד בהקדם על מנת להסיר את הגידול. הילד נותח לאחר מספר ימים בניתוח נוירוכירורגי מורכב, והגידול הוצא בשלמותו. הילד יצא ללא פגע, התאושש מהניתוח באופן משביע רצון, שוחרר לביתו ובקרוב יחזור לגן הילדים.

לדברי ד"ר גוסטבו רייז, נוירוכירורג בכיר במרכז שניידר: "אין ספק כי הנפילה של הילד הצילה בפועל את חייו. רק בזכות צילומי הראש שבוצעו, ניתן היה לגלות את הגידול במוחו. למרבה המזל, הילד נותח בשלב ראשוני של המחלה והגילוי המוקדם משפר את סיכויי החלמתו ואי חזרת הגידול".


 

 

17/04/2016
Back
הרשמה לקבלת נויזלטר
דלג על הרשמה לקבלת נויזלטר
הרשמה לקבלת נויזלטר
עבור לתוכן העמוד