סליידר כתבות
דלג על סליידר כתבות

תרומת כליה הצילה את חייו של אלכס

ניתוח נדיר של השתלת כליה בתינוק בן שנה ועשרה חודשים בוצע במרכז שניידר. אלכס הוא מושתל הכליה הקטן ביותר בארץ מזה שני עשורים

להמשך הכתבה... >

פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר, מונה ...

המינוי הוענק כחלק מהסכם שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות לארגון בתי החולים הסיני

להמשך הכתבה... >

תסמונת הראש השטוח (פלגיוצפליה תנוחתית) ...

מה הן הסיבות השכיחות לצורת ראש אסימטרית בתינוקות, איך מאבחנים את תסמונת הראש השטוח ומה הן הגישות לטיפול בבעיה?

להמשך הכתבה... >

טיקים אצל ילדים

ד"ר נועה בן ארויה מילשטיין, פסיכיאטרית ילדים ונוער, מנהלת המרפאה לטיקים ותסמונת טורט במרכז שניידר מדברת על טיקים תנועתיים וקוליים אצל ילדים ונוער

להמשך הכתבה... >
סליידר כתבות
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

סיורי הכנה בחדר ניתוח לילדים ולהורים


מרכז שניידר מציע לילדים והוריהם סיורי הכנה בחדר ניתוח. במערך חדרי הניתוח של מרכז שניידר לרפואת ילדים, החלו לפעול לאחרונה סיורי ההכנה בחדר ניתוח, המיועדים לילדים העומדים לפני ביצוע פעולות ניתוחיות. הסיורים מועברים כחלק מפעילות מערך ההדרכה הטרום ניתוחי, והם מתקיימים ביוזמת ד"ר יעקב כץ, מנהל מערך חדרי הניתוח ומחלקת הרדמה במרכז שניידר, אורלי רפאל, אחות אחראית מערך חדרי הניתוח במרכז שניידר ואור פוקס, מנהלת התפעול במערך חדרי הניתוח בשניידר.

מערך ההדרכה מפעיל מספר פעמים בחודש סיורים לילדים בליווי של רופא מרדים ואחות. הביקור מתחיל עם סיור באזור הקבלה ומתן הסברים לגבי התהליך ביום הניתוח. לאחר מכן מתלבשים הילד והוריו בבגדי חדר ניתוח לקראת הסיור באזור החדרים, נכנסים לחדר וזוכים להסבר לגבי הציוד בו: מוניטור, מיטה, מנורות ועוד. הילד חווה התנסות בחבישת מסיכת הרדמה וחש את המגע, הריח והמרקם של המסיכה, ובמקביל לכך מקבל הסבר על תהליך ההרדמה וההתעוררות, על כך שההורה יכנס איתו לחדר הניתוח ויהיה לצידו בעת ההתעוררות, על ההמתנה לסיום הניתוח ועל מסך המשפחות. הפעילות מסתיימת בסיור ביחידת ההתאוששות.

לדברי ד"ר יעקב כץ, מנהל מערך חדרי הניתוח ומחלקת הרדמה במרכז שניידר: "ניתוח הוא חוויה שעלולה לעורר חרדה, וליצור מצב של אי ודאות, אובדן שליטה, תלות מוחלטת בזרים ותחושה של איום על המצב הפיזי והנפשי. ממחקרים רבים שנערכו בנושא הפחתת רמות החרדה עולה כי מידע מלא ומקיף, תשובות מלאות על שאלות וביקור מקדים באתר חדרי ניתוח, מפחיתים באופן דרמטי את רמות החרדה ביום הניתוח, נוסכים ביטחון המשפיע על תגובת ההרדמה וכן על ההתעוררות ממנה, וכמובן הופכים את הלא ידוע לידוע ומוכר".

18/10/2015
Back
הרשמה לקבלת נויזלטר
דלג על הרשמה לקבלת נויזלטר
הרשמה לקבלת נויזלטר
עבור לתוכן העמוד