סליידר כתבות
דלג על סליידר כתבות

תרומת כליה הצילה את חייו של אלכס

ניתוח נדיר של השתלת כליה בתינוק בן שנה ועשרה חודשים בוצע במרכז שניידר. אלכס הוא מושתל הכליה הקטן ביותר בארץ מזה שני עשורים

להמשך הכתבה... >

פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר, מונה ...

המינוי הוענק כחלק מהסכם שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות לארגון בתי החולים הסיני

להמשך הכתבה... >

תסמונת הראש השטוח (פלגיוצפליה תנוחתית) ...

מה הן הסיבות השכיחות לצורת ראש אסימטרית בתינוקות, איך מאבחנים את תסמונת הראש השטוח ומה הן הגישות לטיפול בבעיה?

להמשך הכתבה... >

טיקים אצל ילדים

ד"ר נועה בן ארויה מילשטיין, פסיכיאטרית ילדים ונוער, מנהלת המרפאה לטיקים ותסמונת טורט במרכז שניידר מדברת על טיקים תנועתיים וקוליים אצל ילדים ונוער

להמשך הכתבה... >
סליידר כתבות
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תוך 72 שעות: נער בן 15 ותינוק בן 6 חודשים עברו ניתוחי השתלות אונת כבד

שני ניתוחים מורכבים של השתלת אונת כבד התקיימו תוך 72 שעות במרכז שניידר: נער בן 15 עבר ניתוח השתלת אונת כבד בתרומה מאביו ותינוק בן 6 חודשים עבר ניתוח השתלת אונת כבד, אף הוא בתרומה מאביו. בשני המקרים, הילדים סבלו מאי ספיקת כבד ונזקקו להשתלה הדחופה, בשני המקרים האבות תרמו לבניהם אונת כבד והצילו את חייהם.

הנער בן ה-15 הגיע למרכז שניידר כשהוא סובל מכשל חריף בכבד, ללא מחלת כבד מוקדמת. הילד עבר בדיקות מקיפות למציאת הגורם המחולל לאי ספיקת הכבד הפתאומית, אך גורם זה עדיין לא נמצא. בתוך מספר ימים מצבו הדרדר ונשקפה סכנה ממשית לחייו. לאחר שאביו נבדק ונמצא מתאים לתרומה, נערך צוות מערך ההשתלות במרכז שניידר לביצוע הניתוח המורכב של השתלת אונת הכבד בנער.

התינוק בן ה-6 חודשים נזקק להשתלת אונת כבד בשל מום מולד של חוסר דרכי מרה, מום אשר היווה סכנה ממשית לחייו. התינוק נמנה על מושתלי הכבד הקטנים ביותר בארץ. אביו נמצא מתאים לתרומה ושניהם עברו את הניתוח על ידי צוות מערך ההשתלות במרכז שניידר.

עם סיום הניתוחים המורכבים, מצבם של הילדים השתפר והם מתאוששים במחלקת ילדים ומצבם מוגדר טוב ויציב. אבותיהם של הילדים התאוששו לאחר הניתוחים במחלקת ההשתלות בבית החולים בילינסון.

ניתוח השתלת אונת כבד מתורם חי, הינו ניתוח מורכב במיוחד, אשר דורש היערכות מיוחדת של צוותי בית החולים, בתוכם: כירורגים מומחים בהשתלות איברים בילדים, צוות יחידת האולטראסאונד, רופאי גסטרואנטרולוגיה, מרדימים ואחיות חדר ניתוח, רופאי טיפול נמרץ ועוד. במסגרת הניתוח, מוכנסים בו זמנית לחדרי ניתוח סמוכים, הן התורם המבוגר והן הילד הנזקק לתרומה. בתחילה, נלקחת אונת כבד מן התורם המבוגר, ולאחר מכן היא מועברת לחדר הניתוח של הילד. הילד הנזקק לתרומה עובר הליך של השתלת כבד, ומקבל את אונת הכבד שנתרמה עבורו.

מרכז שניידר לרפואת ילדים הינו בית החולים המבצע את מרביתם המוחלט של ניתוחי השתלות האיברים בילדים בישראל, ומבתי החולים הבודדים לילדים בעולם אשר ערוך לבצע מספר ניתוחי השתלות איברים במקביל. מאז הקמת מרכז שניידר, בוצעו בו כ- 500 השתלות בינהן לב, ריאה, כבד וכליות בתינוקות, ילדים ובני נוער, באחוזי הצלחה הדומים למרכזים הרפואיים הטובים בעולם.

13/07/2015
Back
הרשמה לקבלת נויזלטר
דלג על הרשמה לקבלת נויזלטר
הרשמה לקבלת נויזלטר
עבור לתוכן העמוד