סליידר כתבות
דלג על סליידר כתבות

תרומת כליה הצילה את חייו של אלכס

ניתוח נדיר של השתלת כליה בתינוק בן שנה ועשרה חודשים בוצע במרכז שניידר. אלכס הוא מושתל הכליה הקטן ביותר בארץ מזה שני עשורים

להמשך הכתבה... >

פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר, מונה ...

המינוי הוענק כחלק מהסכם שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות לארגון בתי החולים הסיני

להמשך הכתבה... >

תסמונת הראש השטוח (פלגיוצפליה תנוחתית) ...

מה הן הסיבות השכיחות לצורת ראש אסימטרית בתינוקות, איך מאבחנים את תסמונת הראש השטוח ומה הן הגישות לטיפול בבעיה?

להמשך הכתבה... >

טיקים אצל ילדים

ד"ר נועה בן ארויה מילשטיין, פסיכיאטרית ילדים ונוער, מנהלת המרפאה לטיקים ותסמונת טורט במרכז שניידר מדברת על טיקים תנועתיים וקוליים אצל ילדים ונוער

להמשך הכתבה... >
סליידר כתבות
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

פרופ' רענן שמיר, מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד במרכז שניידר, נבחר לשמש כנשיא האיגוד האירופאי לגסטרואנטרולוגיה

פרופ' רענן שמיר

האיגוד האירופאי קובע את המדיניות האירופאית לגבי אבחון וטיפול במחלות דרכי העיכול והכבד בילדים וכן את ההמלצות התזונתיות לילודים, ילדים ומתבגרים באירופה. האיגוד נחשב למוביל העולמי בקביעת המדיניות בנושאי תזונת ילדים ובטיפול במחלות כבד ודרכי העיכול בילדים.

פרופ' רענן שמיר, מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד במרכז שניידר, נבחר לשמש כנשיא האיגוד האירופאי לגסטרואנטרולוגיה ESPGHAN (European Society for Paediatric Gastroenterology Hepatology and Nutrition). האיגוד האירופאי לגסטרואנטרולוגיה הוא קובע מדיניות התזונה באירופה, אך הפך בשנים האחרונות לבעל השפעה רבה על המדיניות המותוות באסיה, אפריקה, אוסטרליה ודרום אמריקה. בנוסף לקביעת המדיניות המשפיעה על כלל האוכלוסיה, קובע האיגוד את תכנית ההתמחות במקצועות הגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בילדים באירופה, ואחראי על תכניות החינוך וקביעת הדגשים למימון מחקרים אירופאים בתחום. פרופ' שמיר הוא הרופא הישראלי הראשון שיעמוד בראש האיגוד האירופאי לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בילדים. במקביל, פרופ' שמיר משמש כיו"ר ועדת התזונה של איגוד רופאי הילדים.

לפני כשנה, בחודש יוני 2014, שימש פרופ' שמיר כנשיא הכנס השנתי של האיגוד האירופאי לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בילדים. הכנס השנתי של האיגוד, אשר נערך בישראל, נחשב לכנס המוביל בעולם בנושאי תזונת תינוקות וכן בקביעת המדיניות במחלות דרכי העיכול ומחלות כבד. הכנס השנתי של האיגוד האירופאי לגסטרואנטרולוגיה, בו השתתפו כ-2,500 רופאים מכ-100 מדינות, הוא בעל חשיבות רבה לרופאים המומחים בגסטרואנטרולוגיה מרחבי העולם, בזכות שיתוף הידע המאפשר את קידום הטיפול בילדים עם מחלות בדרכי העיכול ומחלות כבד.

פרופ' רענן שמיר משמש בתפקיד מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד במרכז שניידר לרפואת ילדים החל משנת 2007. לפני כן ניהל את לגסטרואנטרולוגיה ותזונת ילדים בבית החולים רמב"ם בחיפה, וקודם לכן התמחה במכון לגסטרואנטרולוגיה בשניידר.

לדברי פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים: "אני מברך את פרופ' שמיר על המינוי היוקרתי והמכובד. מינוי זה מהווה גאווה גדולה למרכז שניידר ומציב אותנו בקדמת המדע והרפואה העולמית".

01/06/2015
Back
הרשמה לקבלת נויזלטר
דלג על הרשמה לקבלת נויזלטר
הרשמה לקבלת נויזלטר
עבור לתוכן העמוד